Papież: To jest obowiązek całego Kościoła

Papież: To jest obowiązek całego Kościoła
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

"Ewangelizacja jest obowiązkiem całego Kościoła, całego ludu Bożego. Wszyscy mamy być pielgrzymami niosącymi z radością Ewangelię każdemu człowiekowi" - pisze Papież w przesłaniu do uczestników 13. spotkania Kościelnych Wspólnot Podstawowych z całej Brazylii.

Rozpoczyna się tam ono dzisiaj w Juazeiro do Norte pod hasłem "Kościelne Wspólnoty Podstawowe pielgrzymami Królestwa na terenach wiejskich i w mieście". Temat pięciodniowego spotkania to "Sprawiedliwość i proroctwo w służbie życiu".

DEON.PL POLECAOjciec Święty przypomina uznanie, z jakim przed siedmiu laty latynoamerykański episkopat wyraził się o kościelnych wspólnotach podstawowych w dokumencie z Aparecidy.

Podkreślono w nim ich znaczenie dla lepszego poznawania Słowa Bożego, zaangażowania społecznego w imię Ewangelii, proponowania nowych form posługi świeckich i wychowywania dorosłych w wierze. Franciszek przytacza też słowa ze swej niedawnej adhortacji apostolskiej Evangelii gaudium. Wspólnoty podstawowe, tak samo jak inne instytucje kościelne, ruchy czy stowarzyszenia, "wnoszą nowy zapał ewangelizacyjny i zdolność do dialogu ze światem, co odnawia Kościół".

Konieczne jest jednak, "aby nie traciły kontaktu z bogatą rzeczywistością parafii miejsca i włączały się chętnie w organiczne duszpasterstwo Kościoła partykularnego" (Evangelii gaudium, 29).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: To jest obowiązek całego Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.