Papież w drodze do Bukaresztu zaapelował o zwalczanie przemocy wobec kobiet

Papież w drodze do Bukaresztu zaapelował o zwalczanie przemocy wobec kobiet
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI / POOL)
KAI / ml

Podczas spotkania z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Rzymu do stolicy Rumunii - Bukaresztu Ojciec Święty po raz kolejny zaapelował o zwalczanie przemocy wobec kobiet - donosi portal vaticannews.

Uczynił to pozdrawiając meksykańską dziennikarkę Valentinę Alazraki, która przeprowadziła z nim wywiad dla stacji Televisa.

Papież nawiązał do historii zabitej kobiety meksykańskiej Rocío, której los wywarł na nim głębokie wrażenie i po raz kolejny wezwał do zwalczania przemocy wobec kobiet.

Wcześniej Franciszek podziękował towarzyszącym mu dziennikarzom za ich pracę. Następnie przekazał biały różaniec dziennikarce Radio France, Mathilde Imberty, która po raz ostatni bierze udział w papieskim locie, przed powrotem do Francji.

Z kolei dziennikarka hiszpańska Eva Fernandez, podarowała Ojcu Świętemu małą rzeźbę przygotowaną przez młodych ludzi, którzy pracują nad tekstem adhortacji apostolskiej "Christus vivit". Dziennikarka telewizji rumuńskiej dała Franciszkowi książkę poświęconą jednemu z biskupów - męczenników, których papież beatyfikuje w niedzielę, natomiast jej węgierski kolega podarował rysunek wykonany przez dzieci romskie z Węgier.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież w drodze do Bukaresztu zaapelował o zwalczanie przemocy wobec kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.