Papież w Ekwadorze świadkiem miłosierdzia

Papież w Ekwadorze świadkiem miłosierdzia
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / ak

- Przybywam jako świadek Bożego miłosierdzia i wiary w Jezusa Chrystusa - powiedział Ojciec Święty 5 lipca podczas uroczystego powitania na międzynarodowym lotnisku "Mariscal Sucre" w stolicy Ekwadoru, Quito.

Franciszek zachęcił Ekwadorczyków, by byli zdolni dziękować Bogu za jego dzieła, bronili maluczkich i prostych, otoczyli troską dzieci i starców, ufali młodym, doceniali szlachetność swego narodu i niepowtarzalnego piękna ich ojczyzny.

DEON.PL POLECA

Zobacz pełny tekst papieskiego przemówienia >>>

Ojciec Święty przypomniał, że nie jest to jego pierwsza wizyta w Ekwadorze, a tym razem jako papież przybywa jako świadek Bożego miłosierdzia i wiary w Jezusa Chrystusa. Zaznaczył, iż tą samą wiarą żyli święci tego narodu, wnosząc swój wkład w udoskonalenie ówczesnego ekwadorskiego społeczeństwa. Wskazał, iż kluczami do rozwiązania wyzwań, przed jakimi staje ono dzisiaj jest "dowartościowanie różnic, krzewienie dialogu oraz uczestnictwa bez wykluczeń, aby osiągnięcia w dziedzinie uzyskiwanego postępu i rozwoju zapewniły lepszą przyszłość dla wszystkich, zwracając szczególną uwagę na naszych najsłabszych braci i na najbardziej zagrożone mniejszości". Zapewnił, iż w tej dziedzinie władze mogą liczyć zawsze na zaangażowanie i współpracę Kościoła.

Pozdrawiając cały Ekwador papież zachęcił do dziękowania Bogu za to, co uczynił i co czyni, krzewienia zdolności do obrony maluczkich i prostych, troski o dzieci i starców, ufności do młodych oraz podziwiania szlachetności ekwadorskiego ludu i niepowtarzalnego piękna tego kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież w Ekwadorze świadkiem miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.