Papież zaapelował o pokój w RPA

Papież zaapelował o pokój w RPA
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
KAI / jb

O pokój w Republice Południowej Afryki zaapelował Franciszek w przesłaniu po modlitwie „Anioł Pański” w Watykanie. W RPA od tygodnia trwają zamieszki po aresztowaniu byłego prezydenta Jacoba Zumie, któremu zarzuca się korupcję i pranie brudnych pieniędzy.

„Niestety, w ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia o aktach przemocy, które pogorszyły sytuację tak wielu naszych braci i sióstr w Republice Południowej Afryki, którzy już cierpią z powodu trudności ekonomicznych i zdrowotnych spowodowanych pandemią. Wraz z biskupami tego kraju zwracam się z serdecznym apelem do wszystkich zainteresowanych o pracę na rzecz pokoju i o współpracę z władzami w niesieniu pomocy potrzebującym. Niech nie zostanie zapomniane pragnienie, które kierowało narodem Afryki Południowej, aby odrodzić się w zgodzie wśród wszystkich swoich dzieci!” – powiedział Franciszek.

W RPA od tygodnia trwają zamieszki po aresztowaniu byłego prezydenta Jacoba Zumie, któremu zarzuca się korupcję i pranie brudnych pieniędzy. Dotychczas w zamieszkach zginęło 30 osób, a 800 aresztowano. W tłumieniu protestów policję wspiera uzbrojone wojsko.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież zaapelował o pokój w RPA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.