"Papież żartował na temat plotek o raku mózgu"

"Papież żartował na temat plotek o raku mózgu"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Vatican Insider / kw

Media w zeszłym tygodniu podawały niesprawdzoną informację na temat poważnej choroby Ojca świętego. Jak mówi jeden z jego najbliższych współpracowników, abp Becciu, Papież śmiał się z tych doniesień.

Abp Becciu rozmawiał z Papieżem Franciszkiem na temat doniesień prasowych: - Papież żartował na temat plotek o raku mózgu, ale był zasmucony tym, co się stało.

DEON.PL POLECA

- On ma wspaniały charakter. Nigdy nie przejmuje się takimi sprawami i zawsze daje radę, by iść do przodu - mówił abp Angelo Becciu, substytut do Spraw Ogólnych w watykańskim Sekretariacie Stanu.

- Wiedzieliśmy od samego początku, że te plotki nie miały żadnego poparcia. Dlatego też mogłem potwierdzić tego samego dnia, że Papież dobrze się czuje i że informacje są fałszywe - dodał abp Becciu.

- Chciałbym powiedzieć, że ten incydent jest lekcją, z której wszyscy musimy coś wyciągnąć i zachować powagę, gdy pojawiają się "demaskujące" newsy - komentował sprawę hierarcha.

Abp Becciu był jednym z pierwszych, którzy zdementowali doniesienia jednej z włoskich gazet na temat domniemanej choroby Papieża.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Papież żartował na temat plotek o raku mózgu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.