Pobierz adhortację "Evangelii Gaudium" za darmo

Pobierz adhortację "Evangelii Gaudium" za darmo
Wydawnictwo WAM / DEON.pl / pz

Wydawnictwo WAM przygotowało elektroniczną wersję adhortacji "Evangelii Gaudium". Zachęcamy wszystkich do jej pobierania.

Papież Franciszek pragnie rozpocząć nowy etap ewangelizacji, nacechowany radością. Wzywa wszystkich ochrzczonych, aby z nową żarliwością i dynamizmem nieśli innym miłość Chrystusa, jakiej doświadczają w swym życiu, radość i piękno przyjaźni z Jezusem. Chrześcijanie są powołani by ożywiani Duchem Świętym głosić i świadczyć o miłości Jezusa.

Dokument został napisany po hiszpańsku i można w nim znaleźć wszystkie wielkie tematy, jakie papież Franciszek poruszył od dnia swego wyboru, 13 marca br.: od konieczności reformowania struktur, aby je dostosować do wymagań ewangelizacji po troskę o ubogich i konieczność osobistego nawrócenia każdego z wierzących. Służyć to ma wiarygodnemu przekazowi Ewangelii współczesnemu światu.

Papieska adhortacja składa się ze wstępu, pięciu rozdziałów i kończy się zawierzeniem dzieła nowej ewangelizacji Matce Bożej. Ojciec Święty podkreślił, iż jego dokument odwołuje się przede wszystkim do nauki II Soboru Watykańskiego, zawartej zwłaszcza w Konstytucji dogmatycznej "Lumen gentium".

Pliki przygotowane na podstawie wersji drugiej (poprawionej).

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pobierz adhortację "Evangelii Gaudium" za darmo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.