Portugalia: biskupi wezwali polityków do konsekwentnej walki z procederem przemytu ludzi

Portugalia: biskupi wezwali polityków do konsekwentnej walki z procederem przemytu ludzi
(fot. aradaphotography / shutterstock)
kai / pch

Konferencja Episkopatu Portugalii wezwała w czwartek rząd tego kraju do walki z szerzącym się handlem ludźmi. Biskupi przypomnieli o licznych w ostatnich tygodniach informacjach o istnieniu grup przemytników wyspecjalizowanych w handlu “żywym towarem".

Jak powiedział kardynał Manuel Clemente, przewodniczący portugalskiej Konferencji Episkopatu, do konsekwentnej walki z procederem przemytu ludzi wezwani są nie tylko politycy, ale również i lokalne społeczeństwo.

"Biskupi wyrażają zaniepokojenie rosnącą liczbą ujawnianych przez media przypadków wykorzystywania innych osób w niewolniczej pracy i procederem handlu ludźmi. W pierwszej kolejności do walki z tym «wołającym do nieba» przestępstwem wezwane są władze państwowe"

- powiedział kard. Clemente.

DEON.PL POLECA

Podczas czwartkowego spotkania portugalskich biskupów w Fatimie zaprezentowano też plan opublikowania dokumentu służącego prewencji oraz zwalczaniu handlu ludźmi.

W ostatnim czasie portugalskie media ujawniły, że Lizbona stała się popularnym miejscem przerzutu trafiających do Europy afrykańskich dzieci. W większości przypadków pochodzą one z państw Afryki Subsaharyjskiej, w których językiem urzędowym jest angielski lub francuski.

Według policyjnych statystyk w 2017 r. średnio co miesiąc notowany był na stołecznym lotnisku przynajmniej jeden przypadek próby wywiezienia afrykańskiego dziecka do któregoś z państw Europy Zachodniej, głównie do Niemiec lub Francji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Portugalia: biskupi wezwali polityków do konsekwentnej walki z procederem przemytu ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.