"Róbcie raban" - studenci realizują wezwanie papieża

"Róbcie raban" - studenci realizują wezwanie papieża
(fot. getty / facebook.com/autostopowy patrol Franciszka)
KAI / kw

W sobotę rano autostopem grupa młodzieży wyruszy z Warszawy by wieczorem dotrzeć do krakowskich Łagiewnik na 110. urodziny św. siostry Faustyny. Patrol Franciszka to pomysł Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo na "robienie rabanu", do którego wzywał młodych ojciec święty i promocję przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Autostopowy rajd studencki Patrol Franciszka w weekend 21-23 sierpnia organizowany jest już po raz drugi przez Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo. "Postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, które rozpropaguje zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, a także pokaże, że młodzi katolicy to osoby odważne, radosne, kreatywne, kontaktowe i nieco szalone. Krótko mówiąc - chcemy łamać stereotypy" - mówi Ola Zapałowska z sekcji ŚDM ASK Soli Deo.

Do zorganizowania akcji młodych zainspirowało wezwanie papieża Franciszka "róbcie raban!". "Stwierdziliśmy, że rajd autostopowy to świetny pomysł, a trasa Warszawa - Kraków jest idealna dla nawet początkujących stopowiczów. By nie było zbyt łatwo, każda z par losuje swoją własną trasę - każdy musi "zahaczyć" o jakąś miejscowość, niekoniecznie będącą "po drodze", a tam wykonać rożne śmieszne zadania" - wyjaśnia Zapałowska.

W czerwcu, w czasie pierwszej akcji, młodzież odwiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Wówczas Patrol Franciszka został zaproszony na tzw. Łagiewnickie 22, czyli spotkania 22-go dnia każdego miesiąca przygotowujące do ŚDM 2016. W najbliższą sobotę w Łagiewnikach będą świętowane 110. urodziny św. siostry Faustyny.

"Wielu z nich opowiadało, że te rozmowy w samochodach były tak osobiste, tak głębokie, że ci ludzie mieli wielką otwartość na nich. Wiele z tych osób bardzo często oddalonych od Kościoła, nagle odkrywało przed nimi wielkie pokłady swoich pragnień Boga, pragnień powrotu do Kościoła - opowiada s. Gaudia Skass ZMBM.

- Nawiązywały się wręcz przyjaźnie - jedna para została zaproszona na ślub i wesele, które odbywało się tego samego dnia, dlatego nie dojechali wówczas do Krakowa" - dodaje administratorka facebookowego profilu Faustyna 2016 i organizatorka Łagiewnickich 22.

Choć ruszają z Warszawy, to ostatnio w Patrolu Franciszka uczestniczyli młodzi niemal z całej Polski. "Jesteśmy otwarci i zapraszamy wszystkich, nie tylko osoby należące do naszego Stowarzyszenia. Chcemy poszerzać horyzonty, docierać z radosną nowiną do jak największej liczby osób oraz po prostu - poznawać wspaniałych ludzi" - zachęca Ola Zapałowska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Róbcie raban" - studenci realizują wezwanie papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.