Watykan: papież apeluje o pokój na Ukrainie

Watykan: papież apeluje o pokój na Ukrainie
(fot. G. Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
PAP/ ed

Papież Franciszek zaapelował w środę o trwały pokój na Ukrainie. Podczas audiencji generalnej w Watykanie pozdrowił obecne na niej ukraińskie dzieci.

W czasie audiencji na placu Świętego Piotra, w której uczestniczyło prawie 30 tysięcy osób, Franciszek powiedział: "Szczególnie serdecznie pozdrawiam ukraińskie dzieci, sieroty i tych, którzy uciekli z powodu przedłużającego się konfliktu zbrojnego na wschodzie kraju".

"Za wstawiennictwem Najświętszej Maryi ponawiam moją modlitwę o to, aby osiągnięto trwały pokój, który będzie mógł przynieść ulgę tak bardzo umęczonej ludności i zaoferuje spokojną przyszłość nowym pokoleniom" - dodał papież.

W katechezie poświęconej przypowieści o bogaczu i ubogim Łazarzu Franciszek podkreślił, że "lekceważenie ubogiego jest pogardą wobec Boga". Dodał, że symbolizuje ona "milczące wołanie ubogich wszystkich czasów i sprzeczność świata, w którym ogromne bogactwa i zasoby znajdują się w rękach niewielu".

"Bogacz - zauważył papież - uczynił z siebie centrum wszystkiego, zamykając się w swoim świecie luksusu i marnotrawstwa". Bogacz "będzie potępiony, ale nie za swoje bogactwo, lecz za to, że nie potrafił odczuć współczucia dla Łazarza i pospieszyć mu na ratunek" - mówił Franciszek. "Ileż to razy ludzie udają, że nie dostrzegają ubogich; dla nich ubodzy nie istnieją" - powiedział papież.

Następnie tłumaczył wiernym: "Jeśli nie otworzę na oścież moich drzwi przed biednym, pozostaną one zamknięte także dla Boga". "I to jest straszne" - podkreślił papież w katechezie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: papież apeluje o pokój na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.