Watykan: papież przyjmie na audiencji 4 imamów

Watykan: papież przyjmie na audiencji 4 imamów
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
ANSA / Michał Lewandowski

Franciszek przyjmie na prywatnej audiencji 4 imamów. Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia. Niecały miesiąc po zamachu terrorystycznym w Londynie.

"W przyszłym tygodniu przyjadę wraz z imamami do Papieża Franciszka by rozmawiać o tym, w jaki sposób przywódcy religijni są powołani do budowania relacji" - powiedział agencji SIR kard. Vincent Nichols.

Jak podaje włoska agencja prasowa ANSA, zdaniem biskupa londyński zamach, który pozbawił życia cztery osoby "nie ma nic wspólnego z granicami państw". Atakującym był bowiem mężczyzna urodzony i wychowany w Wielkiej Brytanii, który po pobycie w Arabii Saudyjskiej został muzułmaninem.

Hierarcha zwrócił również uwagę, że zamachowiec był znany ze swoich niebezpiecznych zachowań. Kilkakrotnie przebywał w więzieniu i dał się poznać, jako zły człowiek. Zdaniem kardynała, ten przypadek powinien być interpretowany we wszystkich aspektach.

Kardynał zauważył, że nie powinno dopuszczać się do tego, by poszczególne społeczności izolowały się od społeczeństwa. "Myślę, że ludzie wiary mają wiele do zaoferowania sobie wzajemnie. Dialog między nimi tworzy wspólną przestrzeń spotkania" - powiedział kard. Nichols.

DEON.PL POLECA

Zdaniem hierarchy obowiązkiem przywódców religijnych jest dialog, spotkanie i wspólne rozwiązywanie problemów związanych z takim postrzeganiem własnej wiary, które prowadzi do ekstremizmu i przemocy. Zwrócił także uwagę na problem religii spychanej do sfery prywatnej, która prowadzi do "izolacji ludzi i nie pomaga w społecznej integracji".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: papież przyjmie na audiencji 4 imamów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.