Watykan: rozpoczął się konsystorz pod przewodnictwem papieża

Watykan: rozpoczął się konsystorz pod przewodnictwem papieża
(fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
PAP / ml

W Watykanie rozpoczął się w czwartek konsystorz pod przewodnictwem papieża Franciszka, podczas którego godność kardynała otrzyma 14 dostojników z całego świata. Jest wśród nich papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski, pierwszy kardynał z nominacji Franciszka.

Wśród nowych purpuratów jest 11 elektorów, czyli kardynałów, którzy mogą uczestniczyć w konklawe, a także trzech dostojników - nieelektorów, mających powyżej 80 lat.

Oprócz Konrada Krajewskiego, jednego z najbliższych współpracowników Franciszka, godność kardynała otrzymają: Antonio dos Santos z Portugalii, Luis Ladaria i Aquilino Bocos z Hiszpanii, Włosi Angelo Becciu, Angelo De Donatis i Giuseppe Petrocchi, Louis Raphael Sako z Iraku, Thomas Mando Maeda z Japonii, Joseph Coutts z Pakistanu, Desire Tsarahazana z Madagaskaru, Sergio Obeso Rivera z Meksyku, Pedro R. Barreto z Peru, Toribio Ticona z Boliwii.

Na konsystorz w bazylice świętego Piotra przybyły delegacje reprezentujące polskie władze: Adam Kwiatkowski i Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta i Marek Suski z Kancelarii Premiera.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Watykan: rozpoczął się konsystorz pod przewodnictwem papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.