Włochy: kard. B. Stella porównuje Franciszka do jednego z jego poprzedników

Włochy: kard. B. Stella porównuje Franciszka do jednego z jego poprzedników
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI /kk

Do Franciszka porównał Jana Pawła I postulator jego procesu beatyfikacyjnego, prefekt Kongregacji ds. duchowieństwa kard. Beniamino Stella.

W środę 8 października Ojciec Święty wyraził zgodę na ogłoszenie przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych dekretu o heroiczności cnót sługi Bożego Jana Pawła I (Albino Lucianiego), który na Stolicy Piotrowej zasiadał zaledwie 33 dni (od 6 sierpnia do 28 września 1978 r.).
W wywiadzie dla rozgłośni włoskiego episkopatu InBlu kardynał porównał "papieża uśmiechu" - jak powszechnie nazywano następcę Pawła VI - do obecnego biskupa Rzymu. Przypomniał, że podczas jednej z nielicznych audiencji ogólnych Jan Paweł I powiedział, że Bóg jest matką.
"Pod koniec lat siedemdziesiątych odnieść się do Boga jako matki to była rzeczywiście nowość. Kto myśli o miłości, myśli jednocześnie o matce i ojcu. To chyba normalne. Obraz Boga z sercem ojcowskim i matczynym, to coś przepięknego, co porywa dziś serca wszystkich. Luciani wyprzedził to, co powiedział później Franciszek" - oświadczył postulator.
Nawiązując do swojego spotkania z papieżem, powiedział, że "wczoraj przed południem Franciszek patrzył na oblicze Lucianiego z wielką życzliwością i miłością. Darzył go miłością. Wtedy był młodym jezuitą, dziś jest papieżem, który spogląda na niego z podziwem i uczuciem".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Włochy: kard. B. Stella porównuje Franciszka do jednego z jego poprzedników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.