Z podziękowaniami zadzwonił do niej sam papież Franciszek!

Z podziękowaniami zadzwonił do niej sam papież Franciszek!
(fot. youtube.com)
1 rok temu
stacja7.pl / pp

Poznajcie siostrę Angel Bipendu, która pomaga chorym na koronawirusa w Bergamo.

"Dzień dobry, dzwonię z Watykanu aby podziękować siostrze Bipendu za to, co robi" – usłyszała w telefonie zakonnica. Początkowo s. Angel nie mogła uwierzyć, że rozmawia z papieżem. Gdy zapytała wprost kto dzwoni Ojciec Święty potwierdził, że tak, to on – papież Franciszek.

Siostra Angel Bipendu pochodzi z Kongo, jednak teraz pomaga chorym na koronawirusa w Bergamo - odwiedza ich w domach. „Kiedy wykonuję swoją pracę jako lekarz i odwiedzam pacjentów, początkowo patrzą na mnie trochę zaskoczeni, bo widzą, że nie jestem takim zwykłym lekarzem. Dopiero po wizycie przyznaję, że jestem również zakonnicą, wtedy ich nastawienie zmienia się pozytywnie” - powiedziała s. Bipendu.

Franciszek powiedział, że “dziękuje za jej świadectwo wiary”. Zapowiedział także, że gdy sytuacja wróci do normalności, to chce poznać siostrę Angel osobiście. Zakonnica opowiedziała o całym zajściu dziennikarzom CNA. Miało ono miejsce w Wielką Sobotę.

Siostra Angel należy do zgromadzenia redemptorystek, jest lekarzem pochodzącym z Kongo, jednak we Włoszech mieszka od 16 lat, właśnie tutaj studiowała medycynę. Wcześniej służyła uchodźcom we Włoskim Korpusie Ratunkowym.

Zobaczcie wideo z s. Angel: 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jolanta Reisch-Klose
35,00 zł

Książka jest podróżą po życiu Ojca Świętego, od chwili, gdy przyszedł na świat w niewielkim domu w Buenos Aires, aż do dzisiaj. Przystępnie napisana, pełna zabawnych historii biografia papieża Franciszka może być doskonałym przyczynkiem do...

Skomentuj artykuł

Z podziękowaniami zadzwonił do niej sam papież Franciszek!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.