"Strój duchowy ważniejszy niż choinka"

"Strój duchowy ważniejszy niż choinka"
(fot. Tomasz Krawczak / flickr.com)
KAI / wm

Bogate przystrojenie choinki ma przypominać o naszym stroju duchowym, bez którego nawet nie zauważymy narodzonego Jezusa - przypomina ks. Eugeniusz Burzyk, kaznodzieja z Bielska-Białej.

W rozmowie z KAI kapłan zwraca uwagę, że Adwent nie jest czasem przygotowania do uczty cielesnej, kulinarnej, ale do uczy duchowej, której fundamentem jest przyjęcie nowonarodzonego Jezusa. Według duszpasterza bielskich środowisk twórczych, lekceważenie sakramentu pokuty i Eucharystii, a także codziennej modlitwy jest objawem braku porządku wewnętrznego w człowieku.

"Perfekcyjne i bogate przystrojenie choinki nie jest niczym złym, jest nawet wskazane, jednak ma przypominać o naszym stroju duchowym, bez którego nawet nie zauważymy narodzonego Jezusa" - podkreśla kapłan, zachęcając do wykorzystania ostatnich dni Adwentu do uporządkowania codziennego i wewnętrznego życia.

Ks. Burzyk jest znany z krótkich i celnych wypowiedzi homiletycznych na niedziele, uroczystości, święta, dni powszednie Adwentu i Wielkiego Postu. Ostatnio ukazały się m.in. "Kazanie espresso", "Kalendarz - terminarz na 2012 rok" "Adwentowa reanimacja" i "Majowa terapia" z kazaniami na temat każdego wezwania w Litanii loretańskiej oraz "Różaniec łatwy do przełknięcia".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Strój duchowy ważniejszy niż choinka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.