"Św. Jadwiga Śląska zachęca, aby kochać Kościół"

"Św. Jadwiga Śląska zachęca, aby kochać Kościół"
(fot. Żędowice Tv / youtube.com)
KAI / pk

Św. Jadwiga Śląska przedstawiana jest w ikonografii jako trzymająca na ręku miniaturę budynku świątyni, kościoła, domu Bożego, jakby nam chciała wskazać jego wartość i znaczenie dla wierzących, jakby nam chciała powiedzieć "kochajcie Kościół" - powiedział bp Rudolf Pierskała z okazji odpustu ku czci św. Jadwigi Śląskiej - patronki kościoła seminaryjno-akademickiego w Opolu.

Opolski biskup pomocniczy podkreślił, że św. Jadwiga Śląska należała do rodziny Jezusa i była dzielna w pełnieniu woli Bożej. - Dobroczynną miłością pochylała się nad bliźnimi, hojnie rozdzielała jałmużnę, świadczyła pomoc wspólnotom i osobom zakonnym, wdowom i sierotom, słabym i chorym, trędowatym i więźniom, podróżnym, matkom wychowującym małe dzieci. Nikomu nie pozwalała odejść bez wsparcia. To jest też wypełnianie woli Bożej - zaznaczył.

Kaznodzieja przypomniał, że św. Jadwiga była niewiastą mężną, roztropną, a także troskliwą matką ludu, gdyż otwierała hojnie dłonie dla ubogich i biednych brała w opiekę. - Stała się służebnicą wszystkich i zostawiła Kościołowi świetlany przykład pokory, ponieważ usilnie zabiegała o pokój i zgodę, dlatego należy do rodziny Jezusa, gdyż «błogosławieni są ci, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi» - dodał.

- Niedosyt jest wypełnienie woli Bożej, bo jest nieunikniona - mówił bp Pierskała. - Nie wystarcza też chcieć tego, czego Bóg chce, bo taki jest mój obowiązek. Powinniśmy wypełniać wolę Bożą dlatego, że ją kochamy. Bo tylko ten, kto pełni wolę Ojca, który jest w niebie, może być bratem, siostrą i matką Jezusa. Niech św. Jadwiga pomoże nam kochać Kościół i pełnić wolę Bożą w seminarium, a także w naszym życiu, gdziekolwiek nas Bóg postawi - zachęcił.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Św. Jadwiga Śląska zachęca, aby kochać Kościół"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.