Szpital Dzieciątka Jezus będzie leczył chore dzieci z Etiopii

Szpital Dzieciątka Jezus będzie leczył chore dzieci z Etiopii
(Fot. pl.depositphotos.com)

Rzymski szpital pediatryczny im. Dzieciątka Jezus otwiera korytarz humanitarny dla cierpiących na raka dzieci z Etiopii, które nie mają szans na skuteczne leczenie w swoim kraju. Inicjatywa powstała w ramach projektu „I love Ethiopia” prowadzonego przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo.

Wolontariusze tej organizacji zajmą się transportem i przyjęciem chorych w Rzymie.

Choć dyrektor szpitala umowę na otwarcie korytarza podpisała zaledwie dwa dni temu, to pierwsze dziecko już jest w drodze do Włoch.

- Trzeba reagować szybko, ponieważ w Etiopii jesteśmy świadkami cichej masakry, która ma miejsce z powodu trwającej już niemal rok krwawej wojny - powiedziała Mariella Enoc.

W Addis Abebie inicjatywę wspierają Córki Miłosierdzia, czyli zakonnice należące do Rodziny Wincentyńskiej. Opiekują się chorymi dziećmi, a także przyjmują pod swój dach młodzież, zwłaszcza niepełnosprawną, najuboższą i najbardziej potrzebującą.

- To właśnie siostry, po konsultacjach medycznych, zdecydują, które dzieci potrzebują szczególnego wsparcia i leczenia we Włoszech - wyjaśnia Antonio Gianfranco, prezes Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo.

Projekt będzie finansowany z datków zebranych podczas ogólnokrajowej kampanii pomocowej, która ma pokryć wszelkie koszty leczenia etiopskich dzieci i ich pobyt w Italii.

- Wszyscy płyniemy na jednej łodzi – jak mówi Papież Franciszek. Dlatego nikogo nie możemy zostawić samego - dodaje Antonio Gianfranco.

Łukasz Sośniak SJ/vaticannews/KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szpital Dzieciątka Jezus będzie leczył chore dzieci z Etiopii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.