Trwa zbiórka pieniężna pod hasłem „Ciepło dla Syrii”. Ty też możesz pomóc

Trwa zbiórka pieniężna pod hasłem „Ciepło dla Syrii”. Ty też możesz pomóc
Fot. depositphotos.com
Caritas Archidiecezji Łódzkiej / tk

Ponad 20 tysięcy złotych udało się zebrać w trwającej od tygodnia zbiórce pod hasłem „Ciepło dla Syrii”. Zbiórkę zorganizowały wspólnie Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie #Dom Wschodni – Domus Orientalis”.

Tegoroczna zima w Syrii jest wyjątkowo trudna dla mieszkańców Aleppo. Obecnie temperatury spadają w nocy poniżej zera, a w dzień nie przekraczają kilku stopni. Bez ogrzewania ludzie cierpią i umierają na hipotermię.

Ojciec Ibrahim Alsabagh, proboszcz franciszkańskiej parafii św. Franciszka z Asyżu w Aleppo, poinformował o śmierci z wychłodzenia dwójki staruszków ze swojej parafii. Wspomniał również, że od dłuższego czasu mieszkańcy Aleppo przychodzą i błagają o pomoc w ogrzaniu ich domów, w których niemowlęta i dzieci płaczą z zimna.

Większość budynków w stolicy Syrii nie ma centralnego ogrzewania. Żeby ogrzać mieszkanie ludzie potrzebują mazutu – oleju opałowego, który nie tylko jest wyjątkowo drogi, ale po prostu go brakuje. - Ludzie stoją w zimnie po 6 godzin, żeby kupić 50 litrów do ogrzania mieszkania – relacjonuje o. Ibrahim.

Stąd szybka reakcja Domu Wschodniego i Caritas, które już od kilku lat prowadzą wspólnie działania pomocowe na Bliskim Wschodzie. Zebrane środki natychmiast trafiły do potrzebujących, bo właśnie po 2 latach przerwy spowodowanej trudnościami z wjazdem na teren Syrii, przedstawiciele Domu Wschodniego dojechali do Aleppo. Po spotkaniu z proboszczem parafii pieniądze na opał otrzymało 58 najbardziej potrzebujących rodzin. Za przekazane środki zakupią zapas mazutu na miesiąc ogrzewania.

Jak możesz pomóc?

Wizyta w Aleppo jest również okazją do oceny innych projektów pomocowych, które za pośrednictwem łódzkiej Caritas i Domu Wschodniego wspierane są przez mieszkańców naszego regionu. Od 3 semestrów wsparcie edukacyjne otrzymuje 320 dzieci ze szkół podstawowych w Aleppo, realizowane są także projekty „Daj pracę” – wpierające rozwój działalności gospodarczej mieszkańców stolicy Syrii.

Zbiórka „Ciepło dla Syrii” nadal trwa. Darowiznę można przekazać na rachunek:
Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź
PLN: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
z dopiskiem „Ciepło dla Syrii”.

Źródło: Caritas Archidiecezji Łódzkiej / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Znakomity malarz, twórca słynnego obrazu Ecce Homo. W wieku 35 lat porzucił świat artystów. Po trudnej duchowej wędrówce odkrył w twarzach nędzarzy i bezdomnych sponiewierane oblicze Chrystusa. Święty Jan Paweł II beatyfikował go 22 czerwca...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Trwa zbiórka pieniężna pod hasłem „Ciepło dla Syrii”. Ty też możesz pomóc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.