Uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu

Uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu
Obraz Jana Pawła II (fot. depositphotos.com)
KAI/mk

Po 30 latach od powstania Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku, który dla wielu chorych terminalnie stanie się domem, miejscem rehabilitacji oraz fizycznego i duchowego wsparcia.

Marian Miśkiewicz, prezes Stowarzyszenia, informuje, że hospicjum na dziś dysponuje 35 miejscami dla osób chorych terminalnie, z możliwością zwiększenia liczby tych miejsc. - Jest to prawdopodobnie, pod względem powierzchni, jedno z największych, a może największe hospicjum na terenie województwa łódzkiego – dodaje.

Jak podkreśla lek. med. Anna Topczewska, kierownik NZOP Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II, miejsce chorego jest w domu - My będziemy dokładać wszelkich starań, żeby pacjent w domu mógł mieć jak najlepsze miejsce dla siebie. Jednak jeśli się okaże, że ten dom nie spełnia wymagań – nie ma tam ciepła, bliskości albo po prostu bieżącej wody, to wtedy będziemy mieli wspaniałą alternatywę dla takiego pacjenta - czyli nowy dom, który jest tutaj – zauważa.

W uroczystym otwarciu hospicjum obok władz wojewódzkich i miejskich, obecni byli również zaangażowani w działalność hospicjum lekarze, pielęgniarki, opiekunowie i psycholodzy, a także wolontariusze. Część oficjalną otwarcia hospicjum zakończyło przecięcie wstęgi oraz modlitwa i poświęcenie, którego dokonał abp Grzegorz Ryś.

DEON.PL POLECA

Hospicjum stacjonarne im. Jana Pawła II znajduje się w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej 70. Zgłaszanie chorych do opieki odbywa się tylko telefonicznie pod numerami: 605545757, 609148000, 691451600, oraz mailowo: nzopzgierz@interia.pl. Więcej informacji na temat samego hospicjum, opieki paliatywnej oraz zespołu medycznego można znaleźć na stronie fundacji: www.hospicjumzgierz.pl.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Ponikło

Poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. prof. Józefa Tischnera

Przez lata przekazywał nam mądrość ludzi gór, bo jak wiadomo greccy filozofowie to też górale. Niósł ciężkie brzemię nauczyciela solidarności. Pokazywał, jak myśleć według wartości...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.