W czwartek rozpoczyna się "Marsz Turecki". To szósta wyprawa piesza duszpasterstwa NINIWA

W czwartek rozpoczyna się "Marsz Turecki". To szósta wyprawa piesza duszpasterstwa NINIWA
fot. Silviu Zidaru / Unsplash
Informacja prasowa / pk

"Przed piechurami 400 kilometrów po Górach Pontyjskich w Turcji, upały za dnia i przymrozki w nocy, niepewny dostęp do wody i pożywienia, a na koniec - odpoczynek nad Morzem Czarnym" - informują organizatorzy.

Podczas gdy rowerzyści NINIWA Team powoli wracają do zwyczajnej, codziennej rzeczywistości po wyprawie do Lizbony, 28 piechurów pod wodzą o. Dominika Ochlaka OMI dopina plecaki i myślami przemierza już szczyty Kaçkar, najwyższego pasma Gór Pontyjskich w północno-wschodniej części Turcji.

Wyjątkowo uczestnicy wyprawy nie zebrali się w centrum NINIWY w Kokotku, lecz od razu we Wrocławiu, gdzie wieczorem 30 sierpnia spotkali się na Mszy w kościele św. Jerzego, a kolejnego dnia wczesnym rankiem 31 odlecieli do Kutaisi w Gruzji. Stamtąd busem lub autostopem przemieszczą się najpierw do Batumi, a następnie w okolice monasteru Sumela już w Turcji, skąd wyruszą na szlak.

Około 400-kilometrowa trasa wiedzie przez malownicze Góry Pontyjskie oraz małe tureckie miasteczka i wsie. Po 18-19 dniach piechurzy planują zakończyć wędrówkę w okolicach miasta Murgul, skąd ponownie przez Batumi - z przerwą na odpoczynek nad Morzem Czarnym - wrócą do Kutaisi. Powrót do Polski zaplanowany jest na 23 września.

DEON.PL POLECA

Młodym z NINIWA Team oręduje bł. Carlo Acutis

To będzie szósta wyprawa piesza NINIWA Team. W poprzednich latach piechurzy wędrowali już m.in. po górach Półwyspu Iberyjskiego, a w ubiegłym roku po Bałkanach. Zwykle w trakcie trzech tygodni przemierzają pieszo ok. 400-450 km, a mniej atrakcyjne odcinki pokonują autostopem.

Piechurzy, podobnie jak wcześniej rowerzyści, będą podróżować pod wspólną nazwą: Ekspedycja WE. Oznacza to nie tylko dwa przeciwne kierunki geograficzne (W - zachód, E - wschód), ale rozumiane z angielskiego jako "my", wyraża przede wszystkim jedność z młodzieżą na całym świecie.

Bowiem to właśnie w intencji młodych - często pogubionych, osamotnionych, pozbawionych wiary, nadziei i miłości - uczestnicy obu wypraw ofiarują trudy swoich podróży. A we wszystkich zmaganiach w drodze oręduje im bł. Carlo Acutis - ich rówieśnik i jeden z patronów tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Codzienne relacje z wyprawy pieszej będzie można śledzić na stronie www.niniwa.pl oraz w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Źródło: Informacja prasowa / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

W czwartek rozpoczyna się "Marsz Turecki". To szósta wyprawa piesza duszpasterstwa NINIWA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.