Wiara sprawia, że potrafimy dostrzegać anioły, które Bóg do nas posyła

Wiara sprawia, że potrafimy dostrzegać anioły, które Bóg do nas posyła
Fot. Rifath Photoripey / Unsplash
jasminowa.blog.deon.pl / mł

Z wiarą widzimy więcej, dalej i nic nas nie zdoła zatrzymać w tej drodze, na której Bóg posyła do nas anioły.  Z wiarą nie musimy żyć w lęku, że zostaniemy odrzuceni czy porzuceni, bo naszej wartości nie mierzymy reakcjami ludzi na naszą osobę, czy nasze działanie - pisze nasza blogerka Danuta Kamińska.

Wiele lat temu, w początkach naszego małżeństwa uroczystość Przemienienia stała się dla mnie inspiracją do zrobienia kolejnego kroku wiary.
Do przyjęcia w głębi serca prawdy o tym, że Bóg potrafi przemienić w moim życiu trudne doświadczenia w perły, że z ciemności umie wyprowadzać światło, że jest w stanie przemieniać moje relacje, moje życie – mnie samą. Że przemiana jest możliwa i że dzieje się na moich oczach.

Wiara pozwala nam zobaczyć rzeczy, których jeszcze nie widać – oczami wiary. „Bez Boga ani do proga”, mawiali nasi przodkowie. Bez wiary ani kroku dalej, sparafrazowałabym to dzisiaj. Mam na myśli jednak wiarę jako zaufanie Bogu, poddanie się Jego prowadzeniu, a nie jedynie potakiwanie, gdy recytowane jest „Credo”. Chodzi o coś więcej – o przemianę, o łaskę, o Boże działanie.

Miałam okazję oglądać je między innymi w miniony weekend. Rozmawiały ze mną osoby, w których życiu dokonywał się właśnie przełom, które często po wielu latach decydowały się na podjęcie decyzji o zmianie w swoim życiu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Boża łaska. I gdyby nie odpowiedź wiary na tę łaskę.

DEON.PL POLECA

Z wiarą (postawą zaufania Bogu i otwarcia serca na Jego prowadzenie) świat wygląda inaczej – jest piękny, zachwycający, budzi wdzięczność wobec Tego, który go stworzył, ale jest też tylko przystankiem, etapem drogi, a nie celem samym w sobie. Z wiarą nie musimy kurczowo trzymać się rzeczy, które urastają do monstrualnych rozmiarów, jeśli stają się zbyt ważne w naszym życiu. Z wiarą nie musimy żyć w lęku, że zostaniemy odrzuceni czy porzuceni, bo naszej wartości nie mierzymy reakcjami ludzi na naszą osobę, czy nasze działanie. Z wiarą możemy zaczynać dzień od wdzięczności, nawet jeżeli w środku lata pojawi się jesienna pogoda, a w pracy nawał obowiązków.

Z wiarą widzimy więcej, dalej i nic nas nie zdoła zatrzymać w tej drodze, na której Bóg posyła do nas anioły, przychodzące do nas bardzo często także w ludzkiej postaci - naszych przyjaciół i bliskich. „Aniołom moim dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach.” ( Ps 91, 11).

---

Wpis ukazał się pierwotnie na blogu "Jaśminowa" 

 

Danuta Kamińska - autorka bloga "Jaśminowa" (https://jasminowa.blog.deon.pl/). Tak pisze o sobie: "Jestem żoną i mamą, polonistką, osobą zaangażowaną w ewangelizację, również tę bezpośrednią. Moją pasją i głównym zajęciem jest pisanie. Wraz ze wspólnotą uczestniczę w prowadzeniu kursów: biblijnych, ewangelizacyjnych oraz dotyczących rozwoju wewnętrznego".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Lekan OP

Bądź sobą w pełni!

Chcemy czuć się piękne, spełnione i bezpieczne w każdym aspekcie życia: w relacjach, w pracy, w kreowaniu siebie czy w przestrzeni wartości, które wyznajemy. Na swojej drodze spotykamy jednak wiele trudności....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Wiara sprawia, że potrafimy dostrzegać anioły, które Bóg do nas posyła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.