W Dniu Reformacji będzie można porozmawiać z cyfrowym Marcinem Lutrem

W Dniu Reformacji będzie można porozmawiać z cyfrowym Marcinem Lutrem
Marcin Luter autorstwa Lucasa Cranacha starszego (fot. domena publiczna)
KAI / tk

W obchodzonym 31 października ewangelickim Dniu Reformacji, dzięki sztucznej inteligencji osoby zainteresowane będą mogły porozmawiać z Martinem Lutrem.

Cyfrowa kopia Lutra ma odpowiadać na pytania w taki sam sposób, w jaki odpowiadałby dziś oryginał, poinformował w Düsseldorfie Kościół Ewangelicki Nadrenii (EKiR).

DEON.PL POLECARozmowa z Marcinem Lutrem

- Z pomocą sztucznej inteligencji chcemy, aby przesłanie reformacji stało się rzeczywistością i zostało przeniesione do naszych czasów - powiedział pastor Ralf Peter Reimann, odpowiadający za Internet w EKiR.

Awatar, cyfrowa replika Lutra, został utworzony w oparciu o jeden z portretów reformatora. Jego trójwymiarowy model jest dziełem sztucznej inteligencji. Może on teraz poruszać się i mówić w cyfrowej rzeczywistości zwanej Metawersum. Rozmowa z cyfrowym Lutrem będzie transmitowana na żywo na YouTube EKiR w Dniu Reformacji 31 października o godz. 18.00.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Damian Andrzej Muskus OFM, Magdalena Dobrzyniak

Kościół należy do Boga, ale jego „dziś” zależy od ludzi

Nieustannie słyszymy o kryzysie i upadku Kościoła. Skandale seksualne, manipulacja i przemoc, jego nierozerwalna więź z polityką wzbudzają silne emocje. O swoje miejsce we wspólnocie...

Skomentuj artykuł

W Dniu Reformacji będzie można porozmawiać z cyfrowym Marcinem Lutrem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.