W Poznaniu pod hasłem „Jestem, żyję, kocham!” odbędzie się Marsz dla Życia

W Poznaniu pod hasłem „Jestem, żyję, kocham!” odbędzie się Marsz dla Życia
Fot. pixabay.com
KAI / tk

„Jestem, żyję, kocham!” – to hasło archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który odbędzie się w Poznaniu w niedzielę 12 czerwca. W wydarzeniu weźmie udział abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

- Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia wszystkich, którym bliskie są wartości związane z życiem i jego obroną – mówi Julianna Pawlak, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, jednego z organizatorów przedsięwzięcia.

Koordynatorka wydarzenia tłumaczy, że tegoroczne hasło marszu akcentuje znaczenie każdego ludzkiego życia. - Jestem – wypowiadamy w imieniu nienarodzonych dzieci, które nie mają szansy same się obronić, i to od nas, i naszej wiedzy zależy ich istnienie. Słowo „żyję” ma przypominać, że warto i należy dbać o swoje zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne, a w słowie „kocham” ukryte jest tak naprawdę przykazanie miłości siebie i bliźniego – podkreśla Pawlak.

Marsz poprzedzi festyn rodzinny, który rozpocznie się o g. 14.30 na pl. A. Mickiewicza w Poznaniu.

DEON.PL POLECA

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będą konkursy, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz koncert zespołu Bless band – opowiada rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Około godz. 15:45 ul. Solną i Garbarami przejdzie marsz w stronę katedry, gdzie o g. 17 wszyscy uczestnicy wydarzenia zaproszeni są do udziału we Mszy św. Wydarzeniu towarzyszy 9. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka.

Archidiecezjalny Marsz zostanie zorganizowany po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wcześniej w wydarzeniu uczestniczyło ok. 2 tysięcy osób.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Wy, rodziny, jesteście nadzieją Kościoła i świata! Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – stworzył ludzkość na swój obraz, aby miała ona udział w Jego miłości, aby była rodziną rodzin i cieszyła się tym...

Skomentuj artykuł

W Poznaniu pod hasłem „Jestem, żyję, kocham!” odbędzie się Marsz dla Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.