W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach w Polsce odbędzie się "Noc konfesjonałów"

W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach w Polsce odbędzie się "Noc konfesjonałów"
Fot. Josh Applegate / unsplash.com
PAP / tk

W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach księża będą spowiadać wiernych do północy lub przez całą noc w ramach 12. edycji akcji "Nocy konfesjonałów". Akcja ma umożliwić spowiedź zabieganym wiernym, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w ciągu dnia.

"Noc konfesjonałów" adresowana jest do tych wiernych, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w standardowych godzinach pracy konfesjonałów. Akcja ma też na celu zwrócenie uwagi na duchowe przygotowanie się do dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

DEON.PL POLECA
W Wielki Poniedziałek do spowiedzi w ramach akcji będzie można przystąpić od godz. 17.30 w parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie.

W Wielki Wtorek do akcji dołączą kościoły w Bytomiu, Ełku, Kielcach, Milanówku i w Radomiu. Z kolei w Wielką Środę wyspowiadać się będzie można w Gorzowie Wielkopolskim, Głubczycach, Mysłowicach, Opolu, Szczedrzyku, Szonowie i w Świdnicy.

Najwięcej kościołów dołączy do akcji w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. W czwartek spowiedź w godzinach wieczornych będzie dostępna w kościołach w Chicago, Częstochowie, Giżycku, Kielcach, Koszalinie, Lancaster (Wlk. Brytania), Olsztynie, Pruszczu Gdańskim, Płotach, Płońsku, Rokicinach, Stargardzie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Wyszoborze i w Łomży.

Z kolei w piątek "Noc konfesjonałów" ruszy w Bielawie, Brzesku, Bydgoszczy, Chicago, Ciechanowie, Człuchowie, Dylakach, Dąbrowie Leśnej, Dębnie, Gdańsku, Gdańsku-Siedlcach, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Jeleniej Górze, Kielcach, Kinkajmach, Koszalinie, Kutnie, Lublinie, Nowej, Obornikach Śląskich, Olkuszu, Opolu, Ośnie Lubuskim, Pile, Pruszczu Gdańskim, Skawinie, Solcu Kujawskim, Stargardzie, Starogardzie Gdańskim, Szamotułach, Szczecinie, Szczedrzyku, Tychach, Uniejowie, Warszawie, Wałbrzychu, Wałczu, Wrocławiu, Puławach, Łomży i w Łodzi.

W Wielką Sobotę księża spowiadać będą w ramach "Nocy konfesjonałów" w Giżycku, Kielcach, Kutnie i w Warszawie.

Pełna lista kościołów biorących udział w akcji wraz z godzinami otwarcia konfesjonałów jest dostępna na stronie internetowej: https://nockonfesjonalow.pl/

Pierwsza edycja "Nocy konfesjonałów" zorganizowana została w 2010 r. Wówczas w inicjatywie wzięły udział jedynie dwie świątynie, jednak z roku na rok ich liczba systematycznie rosła. Najwięcej kościołów – 139, wzięło udział w akcji w 2018 r.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Aschenbrenner SJ, Jerzy Lech Kontkowski SJ

Rachunek sumienia jest spotkaniem, podczas którego patrzymy na nasze codzienne życie oczyma Chrystusa i z Chrystusem. Jest to więc doświadczenie Boga w wierze. Rachunek sumienia nie jest sposobem na uzdrowienie siebie, nie jest metodą samodoskonalenia....

Skomentuj artykuł

W Wielkim Tygodniu w 74 kościołach w Polsce odbędzie się "Noc konfesjonałów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.