Watykan: Kardynał Ouellet odrzuca oskarżenia o napaść seksualną

Watykan: Kardynał Ouellet odrzuca oskarżenia o napaść seksualną
Fot. ROME REPORTS in English / YouTube.com
PAP / tk

Prefekt watykańskiej Dykasterii do spraw Biskupów kardynał Marc Ouellet odrzucił w piątek oskarżenia napaści seksualnej, jakie postawiła mu kobieta z jego ojczystej Kanady.

Dzień wcześniej Watykan w wydanym oświadczeniu poinformował, że papież Franciszek po przeprowadzonym wstępnie postępowaniu wyjaśniającym uznał, iż nie ma wystarczających elementów, by otworzyć proces kanoniczny w sprawie tych zarzutów.

W wydanym oświadczeniu wpływowy kardynał stwierdził, że stanowczo dementuje, jakoby dopuścił się niestosownych gestów, a zarzuty napaści seksualnej uważa za "zniesławiające".

O zarzutach postawionych przez świecką kobietę, która pracowała w archidiecezji Quebec poinformowała kanadyjska telewizja CBC. Nazwisko kardynała Ouelleta znalazło się na liście 88 dostojników, którym postawiono zarzuty w pozwie zbiorowym. Obecny prefekt był arcybiskupem Quebecu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Justyna Kaczmarczyk

Zranieni w Kościele – wysłuchać, zrozumieć, pomóc

Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja – to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza? Na jaką pomoc może...

Skomentuj artykuł

Watykan: Kardynał Ouellet odrzuca oskarżenia o napaść seksualną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.