Niezwykła sytuacja w Watykanie. Podczas audiencji do papieża podbiegł chłopiec

Niezwykła sytuacja w Watykanie. Podczas audiencji do papieża podbiegł chłopiec
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI BT
Deon.pl / PAP / tk

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej Franciszka doszło do niezwykłej sytuacji. W pewnym momencie do papieża, który słuchał słów jednego z przemawiających mężczyzn, podbiegł mały chłopiec. Jak zareagował Franciszek?

Na nagraniu z papieskiej audiencji ogólnej widać jak kilkuletni chłopiec bez wahania podbiega do Franciszka. Papież, na którego ustach od razu pojawił się uśmiech, wyciągnął dłoń, aby pogłaskać dziecko. Chłopiec wydawał się być bardzo przejęty sytuacją, ponieważ jego twarz niemal nie wyrażała żadnych emocji. Można jednak przypuszczać, że bardzo przeżywał tą chwilę w swoim sercu. Dziecko bacznie przypatrywało się papieżowi i stało przy nim kilka minut.

Ta niezwykła sytuacja idealnie wpisuje się w to, o czym Franciszek mówił podczas środowej audiencji. Jego katecheza poświęcona była starości. - Przymierze starców i dzieci ocali rodzinę ludzką. Tam, gdzie dzieci i młodzi rozmawiają z ludźmi starszymi, jest przyszłość - wskazał papież. - Świadectwo osób starszych łączy w sobie okresy życia i miary czasu: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Oni są nie tylko pamięcią, ale teraźniejszością i także obietnicą - dodał Franciszek.

Tą niezwykłą sytuację podbiegnięcia chłopca, Franciszek żartobliwie podsumował słowami: "A mówiliśmy o dialogu między starcami i młodymi".

DEON.PL POLECA

Źródło: Deon.pl / PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Antonio Spadaro SJ

Papież Franciszek już po kilku minutach piastowania swojego urzędu podbił serca milionów ludzi na całym świecie. Wielu dziwiło się, że jest taki otwarty, taki odważny i taki... bliski.
A jaki jest naprawdę?

Rozmowa, którą z Ojcem...

Skomentuj artykuł

Niezwykła sytuacja w Watykanie. Podczas audiencji do papieża podbiegł chłopiec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.