Papież zachęcił do nawiedzania sanktuariów maryjnych i modlitw o pokój

Papież zachęcił do nawiedzania sanktuariów maryjnych i modlitw o pokój
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
PAP / tk

Papież Franciszek zachęcił wiernych do modlitwy w intencji pokoju na świecie. Podczas spotkania w Watykanie w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny papież apelował o modlitwę za naród ukraiński.

Zwracając się do wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański Franciszek powiedział: "W tym dniu dedykowanym Matce Bożej zachęcam tych, którzy mają taką możliwość, aby odwiedzili sanktuarium maryjne".

Jak zauważył, wielu rzymian i pielgrzymów udaje się do bazyliki Matki Bożej Większej, by modlić się przed wizerunkiem Salus Populi Romani. Przypomniał, że znajduje się tam też figura Matki Bożej Królowej Pokoju, umieszczona z inicjatywy papieża Benedykta XV.

Papież prosi o modlitwę o pokój

- Wzywajmy dalej wstawiennictwa Matki Bożej, aby Bóg dał światu pokój. Módlmy się szczególnie za naród ukraiński- podkreślił papież.

DEON.PL POLECA

W związku z poniedziałkowym świętem złożył życzenia wszystkim przebywającym na wakacjach i tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na odpoczynek, a także osobom samotnym oraz chorym. - Nie zapominajmy o nich - poprosił.

- Myślę z wdzięcznością w tych dniach o tych, którzy zapewniają niezbędne usługi dla zbiorowości. Dziękuję za waszą pracę dla nas - mówił papież.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież zachęcił do nawiedzania sanktuariów maryjnych i modlitw o pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.