Watykan: ogłoszono temat Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych

Watykan: ogłoszono temat Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych
pl.depositphotos.com
KAI/dm

„Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20) – to temat wybrany przez Ojca Świętego na Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Będzie on obchodzony po raz pierwszy w niedzielę 25 lipca.

Jak zaznacza Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, ma on wyrażać bliskość Boga i Kościoła w życiu każdej osoby starszej, zwłaszcza w obecnym trudnym okresie pandemii.

„Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” to także obietnica bliskości i nadziei, którą mogą sobie nawzajem wyrazić młodzi i osoby starsze. Nie tylko wnuki i młodzież są wezwane do obecności w życiu osób starszych, ale także osoby starsze i dziadkowie mają misję ewangelizacji, głoszenia, modlitwy i wychowywania młodych do wiary – dodaje watykańska dykasteria.

Jednocześnie zapewnia ona, że od połowy czerwca dostępne będą materiały duszpasterskie, które będą dostępne na stronie internetowej www.amorislaetitia.va.

DEON.PL POLECA

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ojciec Święty Franciszek

Tekst adhortacji Amoris laetitia (radość miłości) – owoc synodu o rodzinie – choć obszerny, jest napisany zrozumiałym językiem. Jak sam papież Franciszek radzi, nie należy czytać jej jednym „haustem”, tylko wybierać sobie najbardziej interesujący spośród...

Skomentuj artykuł

Watykan: ogłoszono temat Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.