Watykan: rusza strona internetowa poświęcona encyklice "Fratelli tutti"

Watykan: rusza strona internetowa poświęcona encyklice "Fratelli tutti"
fot. Depositphotos
6 miesięcy temu
KAI / pk

W Watykanie powstała strona internetowa poświęcona encyklice papieża Franciszka "Fratelli tutti". Celem tej inicjatywy jest upowszechnianie zawartego w papieskim dokumencie przesłania o braterstwie i przyjaźni w sposób szczegółowy, pogłębiając i ukazując wszystkie wymiary tego tekstu i nauczania Ojca Świętego na ten temat.

Strona internetowa, stworzona przez Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka we współpracy z Dykasterią ds. Komunikacji, jest dostępna pod adresem www.fratellitutti.va po włosku, hiszpańsku i angielsku, ale zawiera również materiały w innych językach, m.in. francuskim, portugalskim, arabskim i chińskim.

Menu podzielone jest na stale aktualizowane sekcje. W pierwszej: "Fratelli tutti" znajduje się ogólne wprowadzenie do encykliki, w drugiej zaś - "Encyklika" - można pobrać tekst encykliki w różnych językach oraz obejrzeć wideo z konferencji prasowej z 4 października br., na której została zaprezentowana.

Sekcja "Refleksje" przynosi komentarze i analizy autorstwa przełożonych Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, przedstawicieli Kościołów lokalnych, instytucji międzynarodowych, religijnych lub nie, oraz międzynarodowych ekspertów. W sekcji "Wiadomości" znajdują się artykuły dziennikarzy, wideo i wywiady na temat "Fratelli tutti", jak również dostęp do najnowszych wiadomości watykańskiego portalu Vatican News. Wreszcie sekcja "Zasoby" zbiera infografiki i inne materiały, np. modlitwę do Stworzyciela, napisaną na potrzeby encykliki.

W przygotowaniu są kolejne wersje językowe strony, a także przestrzeń dla prezentacji inicjatyw Kościołów lokalnych, organizacji, stowarzyszeń i wspólnot, wcielających w życie treści encykliki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Franz Jalics SJ
31,43 zł
44,90 zł

To właśnie uważność ostatecznie prowadzi do Boga. Kontemplacja jest oglądaniem. W życiu wiecznym nie będziemy o Bogu rozmyślać, ale Go oglądać. Nie będziemy także zajmować się Bogiem w zewnętrznej aktywności, tylko oglądać Go i miłować....

Skomentuj artykuł

Watykan: rusza strona internetowa poświęcona encyklice "Fratelli tutti"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.