Wkrótce rozpocznie się kolejna edycja "Nocy konfesjonałów". Sprawdź, gdzie możesz się wyspowiadać

Wkrótce rozpocznie się kolejna edycja "Nocy konfesjonałów". Sprawdź, gdzie możesz się wyspowiadać
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W Wielkim Tygodniu w wielu kościołach w Polsce odbędzie się 13. edycja "Nocy konfesjonałów". Akcja ma umożliwić spowiedź zabieganym wiernym, którzy z różnych powodów nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w standardowych godzinach pracy konfesjonałów.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej krajowy koordynator akcji ks. Grzegorz Adamski zaznaczył, że "Noc konfesjonałów" chce wyjść naprzeciw współczesnemu, zabieganemu człowiekowi.

- Dzisiaj człowiek ze swoją aktywnością coraz bardziej wchodzi w noc. Tak zrodził się pomysł, żeby świątynie otworzyć również nocą. Czasem w tym zabieganiu, w aktywności zawodowej i innych obowiązkach, noc okazuje się jedyną wolną przestrzenią – wyjaśnił.

Jak zastrzegł, często święta przeżywamy, koncentrując się na domowych porządkach i przygotowaniach, zapominając o ich istocie. – „Noc konfesjonałów” jest organizowana po to, by pomóc ludziom przeżyć te święta na „innym piętrze” i zaprosić ich do spowiedzi – podkreślił.

DEON.PL POLECA

Zaznaczył, że "Nocy konfesjonałów" towarzyszy szereg akcji m.in akcja billboardowa i akcja rozdawania ulotek z wydrukowanym rachunkiem sumienia przed centrami handlowymi przez młodzież w Niedzielę Palmową. - To wszystko ma przypominać o duchowym wymiarze Świąt Wielkanocnych – dodał.

Poinformował, że przygotowana została również aplikacja na smartfony. Za jej pośrednictwem można będzie znaleźć modlitewnik i listę kościołów biorących udział w akcji.

Ks. Adamski poinformował, że jak dotąd do udziału w akcji zgłosiło się 37 parafii. Zapisy wciąż trwają. Podkreślił, że co roku najwięcej parafii zgłasza swój udział w akcji w Wielkim Tygodniu. "Wciąż zapraszamy parafie, żeby się włączały" – powiedział.

Dodał, że jak dotąd przez 13 lat akcja odbyła się w 600 kościołach w całej Polsce. W tym roku księża będą dyżurować w konfesjonałach m.in. w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Bytomiu, Lublinie, Białymstoku, Tychach i w Kielcach.

Pełna lista kościołów biorących udział w akcji wraz z godzinami otwarcia konfesjonałów jest na stronie: https://nockonfesjonalow.pl/.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Czy musimy spowiadać się przed księdzem?
Co zrobić, gdy spowiednik nas nie zrozumie lub zrani?
Jak radzić sobie ze zniechęceniem?
W jaki sposób kształtować sumienie?
Czym różni się słabość od grzechu?

Skomentuj artykuł

Wkrótce rozpocznie się kolejna edycja "Nocy konfesjonałów". Sprawdź, gdzie możesz się wyspowiadać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.