Wprowadzono zmiany w kolędzie. Księża nie będą już chodzić od drzwi do drzwi

Wprowadzono zmiany w kolędzie. Księża nie będą już chodzić od drzwi do drzwi
(fot. Domena publiczna)
2 lata temu
Parafia św. Macieja Apostoła w Zabrzu-Maciejowie / gazeta.pl / zabrze.com.pl / pk

Duszpasterze parafii w Zabrzu zdecydowali się na poważną zmianę w organizacji kolędy duszpasterskiej. Księża nie będą chodzić od mieszkania do mieszkania, odwiedzą tylko te rodziny, które wyślą do nich specjalne zaproszenie.

Kapłani z Parafii św. Macieja Apostoła w Zabrzu-Maciejowie już podziękowali wiernym za liczne zaproszenia:

"Dziękujemy za aktywny udział i wszystkie złożone zaproszenia na kolędę" - napisali duszpasterze na stronie internetowej parafii.

Przeczytaj również: Jak przeżyć kolędę i nadal wierzyć?

Parafia w Zabrzu nie jest pierwszą wspólnotą, która zdecydowała się na taki krok. W podobny sposób zorganizowali kolędę duszpasterze z parafii w Zgorzelcu, gdzie system zaproszeń funkcjonuje już od wielu lat - podaje portal gazeta.pl.

Aby wyrazić chęć przyjęcia kapłana, wierni musieli odwiedzić zakrystię albo wypełnić specjalny formularz w Internecie.

Nowy system organizacji kolędy duszpasterskiej jest na pewno praktyczny. Może się jednak zdarzyć, że w czasie kapłańskich wizyt w mieszkaniach wiernych, ktoś może zostać pominięty. Jak podaje portal zabrze.com.pl. zdania wiernych na temat nowego pomysłu są podzielone.

Termin składania zaproszeń minął 10 grudnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
19,44 zł
29,90 zł

Bóg uczynił ze swego jedynego Syna dar dla nas, przyjął nasze człowieczeństwo, by dać nam swoje Bóstwo. Tajemnica Wcielenia wskazuje, że Bóg nie dał nam czegoś, lecz dał samego siebie w swoim Synu Jednorodzonym.

Poruszające...

Skomentuj artykuł

Wprowadzono zmiany w kolędzie. Księża nie będą już chodzić od drzwi do drzwi
Komentarze (10)
S
Sławomir
14 grudnia 2017, 12:43
DEONKU  nie dezinformujcie i nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Jeżeli piszecie o zwyczaju w jednej parafii, to nie sugerujcie nieoprecyzyjnym tytułem jakoby miało to dotyczyć wszystkich wspólnot i nie wywołujcie niepotrzebnego fermentu ... chyba, że współpracujecie z "Czerwską" Pozdrawiam Slawo    
.A
. Anakin
12 grudnia 2017, 12:44
Czyli zamykamy się w katolickich gettach czy tam jak ktoś woli diasporach? Uznajemy, że chrześcijaństwo jest już mniejszością, zamknięta i nieapostolską.
12 grudnia 2017, 11:28
A świadkowie Jehowy chodzą od drzwi do drzwi. Czyż Ojciec Święty nie wzywa, żeby wyjść ze świątyń i poszukiwać zaginionych owieczek?
11 grudnia 2017, 15:43
https://www.youtube.com/watch?v=92ps0ueQQQs
11 grudnia 2017, 23:55
Prymitywne...
12 grudnia 2017, 10:53
Tylko prymityw powie ''prymitywne''
DS
Dariusz St
11 grudnia 2017, 15:12
Jak dla mnie to ma znamiona TWA - Towarzystwa Wzajemnej Adoracji - Ty chcesz i my też chcemy.  A szukać nam trzeba tych owiec co poginęły. Dzisiaj krajem misyjnym jest blok za rogiem - nie trzeba jechcac do Afryki czy dalej. Ale jest druga strona medalu: koperta. Wiadomo, że co łaska ale boli sama myśl. A co jak przyjdzie proboszcz??? 
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
11 grudnia 2017, 15:22
Na ewangelizację jest czas przez cały rok niekoniecznie w czasie kolędy która może niektórym kojarzyć się z kopertą co pewnie nie ułatwia wzajemnych relacji.
12 grudnia 2017, 00:13
W tradycyjnym systemie księża też nie wchodzili do każdego mieszkania, tylko tam, gdzie ich oczekiwano i otwierano drzwi. Więc nie wiem w czym problem? Szukanie zagubionych owiec dokonuje się w zupełnie innym czasie i w innych okolicznościach. Ponadto akurat w tej diecezji od lat nie ma zasady "koperty", nie chodzi też o jakieś "specjalne" zaproszenie, tylko zwykłe zaproszenie. A na duszpasterską rozmowę moim zdaniem to fajna forma.
12 grudnia 2017, 11:00
4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: «Ludu mój, wyjdźcie z niej2, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: 5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. 6 Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! 7 Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową3, i z pewnością nie zaznam żałoby", 8 dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził. Już nie będzie opłat za chrzty, nie będzie już opłat za śluby, za pogrzeby ogólnie za msze........... Zbliża się koniec twojego kolędowania i uprawiania drwin z Pana Jezusa Chrystusa. Precz w miejsce ci przeznaczone!!!

Skomentuj artykuł

Wprowadzono zmiany w kolędzie. Księża nie będą już chodzić od drzwi do drzwi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.