Wyruszyła wyjątkowa pielgrzymka biegowa. Pątnicy biegną 200 km z Radomia na Jasną Górę.

Wyruszyła wyjątkowa pielgrzymka biegowa. Pątnicy biegną 200 km z Radomia na Jasną Górę.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot Li Zhongfei / Depositphotos.com
KAI / mł

- Zasada jest jedna, biegniemy ile możemy, ile mamy ochoty. Biegniemy, aby bolało, bo pielgrzymka ma swoje cele. To naprawdę trud, bo nie ma tu czasu na regenerację - mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” i organizator pielgrzymki.

Pielgrzymka biegowa z Radomia na Jasną Górę odbywa się po raz dziewiąty. W tym roku uczestniczą w niej 33 osoby. Pielgrzymi bieg rozpoczął się przed gmachem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wcześniej pątnicy uczestniczyli we Mszy świętej.

- Biegniemy ok. 180 kilometrów. Ostatnie 20 kilometrów pokonujemy pieszo razem z pielgrzymką diecezji radomskiej - poinformował Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”. - Zasada jest jedna, biegniemy ile możemy, ile mamy ochoty. Biegniemy, aby bolało, bo pielgrzymka ma swoje cele. To naprawdę trud, bo nie ma tu czasu na regenerację - dodaje. 

Wśród uczestników pielgrzymki jest ks. Artur Chruślak, kapłan diecezji radomskiej, który obecne pełni posługę duszpasterską w Mołdawii. - To moja trzecia pielgrzymka biegowa. To ważny element mojej wiary. Biegnę w intencji pokoju i pojednania. W Mołdawii jest wielu uchodźców. Staramy się na różne sposoby pomagać – powiedział ks. Chruślak.

DEON.PL POLECA

Ks. Piotr Popis, proboszcz parafii w Skotnikach, przebiegł 40 maratonów i jeden ultramaraton.

- Nie policzę półmaratonów czy „dziesiątek”. Zachęcam moich wiernych do biegania, do modlitwy w trakcie biegania. Warto wziąć różaniec do ręki i modlić się – powiedział duszpasterz.

Monika Zychowicz biegnie na Jasną Górę po raz dziewiąty. - Nie zawsze jest czas, aby pójść pieszo do Częstochowy. Paradoksem tej pielgrzymki jest to, że biegniemy, ale jest to czas, aby się zatrzymać i zastanowić się nad własnym życiem – powiedziała pątniczka.

Wśród uczestników biegowej pielgrzymki jest aktor Wojciech Ługowski. - Sytuacja w świecie jest trudna, dlatego tych intencji zebrało się sporo. Dlatego biegnę na Jasną Górę. W pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę szedłem ponad 20 razy z Warszawy, Wrocławia i Radomia. Teraz czas na pielgrzymki biegowe – powiedział Wojciech Ługowski.

Pielgrzymka biegowa z Radomia na Jasną Górę liczy 200 kilometrów. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Wyruszyła wyjątkowa pielgrzymka biegowa. Pątnicy biegną 200 km z Radomia na Jasną Górę.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.