Pierwszy numer "Czytaj Dalej. Magazyn DEON.pl"

Pierwszy numer "Czytaj Dalej. Magazyn DEON.pl"
(fot. Erhan Inga / shutterstock.com // aj)
Karol Kleczka / Karol Wilczyński

Badania wskazują, że w zeszłym roku ok. 4 miliony osób udostępniło lub poleciło fake newsy w Internecie. Sytuacja dotyka również katointernautów, którzy równie łatwo wpadają w pułapki zastawione przez nieuczciwych lub nierzetelnych dziennikarzy.

To właśnie dlatego postanowiliśmy poświęcić pierwszy numer magazynu "Czytaj Dalej" fałszywym informacjom.

DEON.PL POLECAPiszemy o tym, jak papież Franciszek stał się jednym z ulubionych celów twórców fake newsów, o księdzu, który stał się "bohaterem" nieprawdziwej opowieści w jednym z największych dzienników w Polsce. Spowiadamy się z naszych własnych błędów w redakcji DEON.pl, pokazujemy jak emocje wpływają negatywnie na nasz odbiór informacji i dajemy wam instrukcję, jak uchronić się przed fake newsami, których wcale nie będzie mniej.

Gdy szuka się przyczyn powstawania fałszywych informacji, to często wymienia się tempo nadawania treści. Po drugie wirtualne łamy podobno nie przyjmują długich tekstów, które dokładnie wyjaśniałyby rozmaite kwestie i byłyby wrażliwe na niuans.

Dlatego w "Czytaj Dalej" chcemy zaproponować czytelnikom zwolnienie tempa. Pragniemy dać pożywkę dla pogłębionej refleksji i temu służyć będą teksty dotyczące tematu miesiąca.

Chcemy także ocalać od zapomnienia najciekawsze teksty, które publikowaliśmy na DEON.pl w poprzednich miesiącach. Stąd każdy numer będzie się dzielił na dwa działy: przewodni, z unikalnymi treściami i dodatkowy, zawierający szczególnie wartościowe powroty.

Kolejne numery "Czytaj Dalej" będą pojawiać się co miesiąc. Zapraszamy do lektury!

Karol Kleczka, Karol Wilczyński - redaktorzy prowadzący nr 1 "Czytaj Dalej. Magazyn DEON.pl"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Pierwszy numer "Czytaj Dalej. Magazyn DEON.pl"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.