20-latek ewangelizuje w internecie. Robi to za pomocą fantastycznych komiksów

20-latek ewangelizuje w internecie. Robi to za pomocą fantastycznych komiksów
Fot. Convinced Catholicism / YouTube.com / Instagram.com
churchpop.com / tk

20-letni Joshua Masterson wykorzystuje swój talent rysowniczy do ewangelizowania w internecie. Robi to w sposób nietypowy, za pomocą komiksów.

Joshua od kwietnia 2022 roku prowadzi na Instagramie konto "The Catholic Cartoonist", które obserwuje ponad 30 tys. internautów. Jego grafiki przedstawiają przede wszystkim zabawne historie z ministrantami, a także księdzem Ottonem, zmagającym się z różnymi sytuacjami codziennego życia. Natrafić też można na grafiki przedstawiające Matkę Bożą czy różnych świętych. Niektóre z komiksów 20-latka poruszają bardziej poważne kwestie, dotyczące wydarzeń kościelnych.

W rozmowie z churchpop.com Masterson przyznał, że zaczął rysować już we wczesnym dzieciństwie. Mimo że pochodzi z artystycznej rodziny, nigdy nie uczęszczał do szkoły artystycznej. - Zawsze miałem talent do rysowania komiksów i tworzenia postaci. 2022 rok był takim okresem mojego życia, kiedy pytałem sam siebie: "Jakie jest moja powołanie? Co mam zrobić ze swoim życiem?".

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez The Catholic Cartoonist (@the_catholic_cartoonist)

DEON.PL POLECA

Młodzieniec przyznał, że rozważał wstąpienie do seminarium, jednak doszedł do wniosku, że Bóg ma dla niego inną drogę. Wówczas, inspirując się pracami ilustratora Normana Rockwella, wpadł na pomysł tworzenia sztuki z perspektywy katolickiej. Chciał to jednak robić w formie komiksowej, gdyż ta odpowiadała mu najbardziej.

- Będąc katolickim artystą, podążasz aleją sztuk pięknych, mozaik i obrazów w kościele. Początkowo nie myślałem o tworzeniu katolickich kreskówek, ale zdałem sobie sprawę, że to coś specjalnego, pewna nisza. To jest coś, co lubię robić - wyznał Masterson i dodał: "Zacząłem dzielić się moimi projektami najpierw z rodziną, potem z parafią. Wszyscy to pokochali".

Przyznał także, że chce, aby jego prace oddawały codzienne życie wspólnoty kościelnej. - Chodzę na Mszę świętą tak często, jak to możliwe. Zacząłem służyć przy ołtarzu w wieku sześciu czy siedmiu lat i wciąż to robię, teraz jako główny ministrant – powiedział.

- Rysowanie kreskówek związanych z wiarą sprawia mi radość. Mam nadzieję, że jest to unikalny sposób na dotarcie do ludzi, którzy być może nie są katolikami, ale chcą poznać naszą wiarę – stwierdził 20-latek.

Joshua zaznaczył, że inspiruje się starymi, kultowymi komiksami takimi jak Foxtrot, Calvin and Hobbes, Sherman's Lagoon czy Blondie.

Źródło: churchpop.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

20-latek ewangelizuje w internecie. Robi to za pomocą fantastycznych komiksów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.