Astronauci wrócili na Ziemię po 200 dniach spędzonych w kosmosie

Astronauci wrócili na Ziemię po 200 dniach spędzonych w kosmosie
Fot. NASA / unsplash.com
PAP / tk

Czterech astronautów powróciło na Ziemię w kapsule Dragon po 200 dniach spędzonych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kapsuła, która należy do firmy SpaceX wodowała w Zatoce Meksykańskiej u wybrzeży Florydy.

Lot astronautów - Amerykanów Shane Kimbrougha i Megan McArthur, Japończyka Akihiko Hoshide i Francuza Thomasa Pesqueta - na Ziemię, trwał osiem godzin.

DEON.PL POLECA
Podczas pobytu na stacji astronauci wykonali cztery "spacery kosmiczne", doczekali się zbiorów pierwszych wyhodowanych na orbicie warzyw i przyjęli wizytę rosyjskich filmowców.

Przed opuszczeniem stacji, astronauci okrążyli ją aby wykonać jej pamiątkowe zdjęcia i nagrania wideo. W kapsule przetransportowano na Ziemię 240 kg materiałów będących rezultatem przeprowadzonych eksperymentów naukowych.

DEON.PL POLECA

Podróż powrotna nie była zbyt komfortowa bowiem astronauci pozbawieni byli możliwości korzystania z toalety, która uległa awarii. Jak zapewniali, potraktowali to jako jeszcze jedno wyzwanie ich misji.

Na pokładzie stacji ISS pozostaje obecnie dwóch Rosjan i jeden Amerykanin.

W Kennedy Space Center na Florydzie do startu w kosmos przygotowuje się czterech kolejnych astronautów, którzy polecą tam w ramach misji Crew-3. Start przewożącej ich rakiety był kilkakrotnie przekładany, głównie ze względu na pogodę.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Astronauci wrócili na Ziemię po 200 dniach spędzonych w kosmosie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.