Czy pracując w niedzielę grzeszymy? Odpowiedź księdza może być zaskakująca

Czy pracując w niedzielę grzeszymy? Odpowiedź księdza może być zaskakująca
Fot. depositphotos.com / TikTok.com
webniusy.com / tk

Niedziela nie dla wszystkich jest zawsze dniem wolnym od pracy. Są ludzie, którzy muszą wykonywać wtedy swoje obowiązki zawodowe. Osoby wierzące mogą mieć wątpliwości, czy pracując w niedzielę nie grzeszą, zwłaszcza kiedy nie mogą iść na mszę świętą. Z odpowiedzią na te rozterki przychodzi ks. Piotr Jarosiewicz.

Ks. Jarosiewicz opublikował na TikToku film, w którym udziela jednemu z internautów odpowiedzi na pytanie: „Czy jak się pracuje w szpitalu i w niedzielę ma się dyżur, to, czy jest to grzech, że nie można uczestniczyć we mszy świętej?”.

Czy praca w niedzielę to grzech?

Kapłan nie tylko stwierdził, że nie jest to grzech, ale zaznaczył również, że praca w szpitalu będąc blisko chorych i umierających to miłość. - Praca w szpitalu, jeszcze w niedzielę, wobec osób, które potrzebują pani pomocy, to jest czysta miłość. I ta miłość nie bierze się znikąd, tylko jest darem danym od Pana Boga – stwierdził ks. Piotr.

Duchowny zachęcił jednak, aby osoba, która ze względu na pracę nie może uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej, poszła na Eucharystię w sobotę wieczorem. - Ta msza jest specjalnie dla tych osób, które w niedzielę mają posługę, pracę, obowiązki - mówi ks. Jarosiewicz.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @Pusia Easy On Me - Adele

Źródło: webniusy.com / tk

DEON.PL POLECA

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Enzo Bianchi, Goffredo Boselli

Jak lepiej zrozumieć rolę liturgii w życiu Kościoła? Enzo Bianchi i Goffredo Boselli dają nam niezawodny klucz do rozwikłania tej tajemnicy. To biblijna historia o Emaus – mikrokosmos chrześcijaństwa i prawdziwego człowieczeństwa. Autorzy udowadniają, że...

Skomentuj artykuł

Czy pracując w niedzielę grzeszymy? Odpowiedź księdza może być zaskakująca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.