Film na weekend: "Cudowny chłopak. Biały ptak". Przesłanie miłości jest wciąż aktualne

Film na weekend: "Cudowny chłopak. Biały ptak". Przesłanie miłości jest wciąż aktualne
Fot. Larry Horricks/Lionsgate / materiały dystrybutora

2 lutego na ekranach polskich kin debiutuje film "Cudowny chłopak. Biały ptak". To wspaniała i wzruszająca opowieść o oddawaniu życia za drugiego człowieka, konfrontacji ze złem, przyjaźni, a przede wszystkim o przesłaniu miłości, które wciąż jest aktualne i szczególnie potrzebne w dzisiejszych czasach.

Tytuł: "Cudowny chłopak. Biały ptak"
Reżyseria: Marc Forster
Scenariusz: Mark Bomback
Muzyka: Thomas Newman, Mark Siegel
Gatunek: Dramat, familijny
Produkcja: USA
Rok produkcji: 2023 (światowa premiera), 2024 (polska premiera kinowa) 
Główne role: Ariella Glaser (Sara), Orlando Schwerdt (Julien), Bryce Gheisar (Julian), Gillian Anderson (Vivienne), Helen Mirren (babcia)

Opis filmu: "Cudowny chłopak. Biały ptak" to druga część znanej produkcji z 2017 roku. Julian, który został usunięty ze szkoły za gnębienie małego Auggiego, trafia do nowej placówki. Nie potrafi się w niej odnaleźć, jest rozgoryczonym, egoistycznym młodzieńcem. Pomocną dłoń wyciąga do Juliana jego babcia. Ta niezwykle mądra kobieta opowiada mu wzruszającą historię swojej młodości, chcąc w ten sposób przekazać wnukowi mądrość życiową, a także wzbudzić w nim poczucie empatii do innych ludzi.

Młoda Sara, przyszła babcia Juliana, wychowuje się w niewielkiej, francuskiej miejscowości. Jako jedyne dziecko nauczycielki i lekarza prowadzi beztroskie życie, dalekie od problemów i zmartwień. Do czasu, kiedy w Europie wybucha II wojna światowa. Francja poddaje się Niemcom, a hitlerowscy żołnierze pojawiają się w miejscowości Sary z nakazem schwytania wszystkich dzieci pochodzenia Żydowskiego. W trakcie filmu okazuje się, że dziewczyna i jej rodzice są Żydami.

DEON.PL POLECA

Sara zostaje niemal porwana przez żołnierzy, lecz w ostatniej chwili z pomocą przychodzi jej Julien, klasowy kolega. To niepozorny młodzieniec, który przez swoje inwalidztwo jest nielubiany i wyszydzany przez innych uczniów. Julien i jego rodzice postanawiają schronić Sarę w stodole do czasu, kiedy odnajdą się jej rodzice. Mijają tygodnie, a wieści o matce i ojcu Sary – brak. Julien i jego najbliżsi zastępują młodej Żydówce rodzinę.

Z czasem między chłopakiem a dziewczyną tworzy się szczególna więź. Julien, mimo swoich problemów związanych z niepełnosprawnością, jest odważnym, troskliwym młodzieńcem. Sara czuje się przy nim bezpiecznie, widzi w chłopaku swojego obrońcę i przyjaciela. Gdy wokół panuje przerażająca rzeczywistość wojny, młodzi tworzą swój własny, wspaniały świat.

W tym miejscu należy zakończyć dalszy opis tego pięknego, wzruszającego filmu. Jego fabuła obfituje w dobre, ale i niezwykle smutne sytuacje, które każdy musi obejrzeć sam. Historia filmu nie jest historią samą w sobie, lecz niesie ważne przesłanie, aktualne również we współczesnych czasach. Jest to przesłanie wzięte wprost z Ewangelii: o tym, że warto poświęcać się z miłości dla innych i każdego dnia być dla drugiego człowieka światłem pośród panujących ciemności.

Czy warto obejrzeć "Cudowny chłopak. Biały ptak"? Zdecydowanie tak. Być może w najbliższym czasie nie będziemy mieli okazji widzieć na ekranach kin równie dobrej i mądrej produkcji.

Plakat filmu Plakat filmu "Cudowny chłopak. Biały ptak", fot. materiały prasowe

Zobacz zwiastun filmu "Cudowny chłopak. Biały ptak"

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Cudowny chłopak. Biały ptak". Przesłanie miłości jest wciąż aktualne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.