Wzruszające portrety w dzień po porodzie

Zobacz galerię
Wzruszające portrety w dzień po porodzie
(fot. jennylewis.net)
jennylewis.net / mymodernmet.com

Wzruszające portrety mam i ich dzieci dzień po porodzie. Uderzający spokój i duma w niezwykłej sesji zdjęciowej brytyjskiej fotograf.

Choć londyńska fotograf Jenny Lewis ma na swoim koncie wiele portretów gwiazd, od aktorki Keiry Knightley po zespół rockowy Beastie Boys - tym razem postanowiła uchwycić zupełnie inny temat. 
Jak sama twierdzi, pomysł na fotografie matek z ich jednodniowymi dziećmi narodził się spontanicznie pół roku temu. Jenny, sama będąc matką dwójki dzieci, z których jedno przyszło na świat podczas naturalnego porodu w wodzie, czuła, że ma do spłacenia wobec innych matek jakiś dług. Jej zdaniem poród przedstawiany jest często zbyt negatywnie, jako jedne z najboleśniejszych i najniebezpieczniejszych wydarzeń w życiu kobiety. 
Tymczasem istnieją inne, naturalne i mniej stresujące metody - jak choćby poród w domu czy w wodzie właśnie. Redukują one nie tylko ból i stres matki, ale również pomagają dziecku łatwiej oswoić się ze światem. 
Wszystkie przedstawione tutaj zdjęcia zostały wykonane przez Jenny Lewis w 24 godziny po narodzinach. Żadna z matek nie była jej wcześniej znana, ale to co zachwyciło fotograf, to niesamowity spokój i duma, emanująca z ich twarzy. "Spodziewałam się rozgardiaszu w domu, płaczu dziecka i zabieganych rodziców. Tymczasem zachwycił mnie zastany tam spokój. Wszystko było na miejscu" - mówi w wywiadzie dla portalu mymodernmet.com.
"Bez względu na to kim jesteś, ile masz pieniędzy, jaką masz pracę i skąd pochodzisz - macierzyństwo zawsze napawa cię powodami do radości i dumą" - dodaje autorka ten niezwykłej sesji. 
DEON.PL POLECATworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wzruszające portrety w dzień po porodzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.