Ksiądz od 18 lat spowiada na ulicy. „Nie mam ani chwili wolnej, kiedy tam jestem”

Ksiądz od 18 lat spowiada na ulicy. „Nie mam ani chwili wolnej, kiedy tam jestem”
Fot. depositphotos.com / Facebook.com
avvenire.it / tk

Ksiądz Michele Madonna jest proboszczem trzech parafii w Neapolu. Oprócz swojej codziennej posługi kapłańskiej od 18 lat wychodzi na ulice i udziela ludziom sakramentu spowiedzi. - Nie mam ani chwili wolnej, kiedy tam jestem: wielu ludzi zgłasza potrzebę skorzystania z sakramentu – mówi ks. Michele.

„Podczas ulicznej spowiedzi włoskiemu księdzu towarzyszą młodzi ludzie z jego parafii. Głoszą oni Ewangelię przechodniom za pomocą krótkich scenek teatralnych, inspirowanych niektórymi fragmentami Pisma” – pisze na włoskim portalu avvenire.it, Antonio Averaimo.

Ludzie oddaleni od Kościoła

- Także ta czwarta fala pandemii oddala ludzi od sakramentów. Coraz mniej wiernych chodzi do kościoła na Mszę św. i przystępuje do sakramentu pokuty. Jednak, kiedy wychodzę na ulicę spowiadać, widzę, jak bardzo ludzie potrzebują Boga – przyznaje neapolitański proboszcz.

- Nie mam ani chwili wolnej, kiedy tam jestem: wielu ludzi odczuwa potrzebę skorzystania z sakramentu. Przychodziły nawet osoby, które przyłączyły się do sekt satanistycznych, należących do Camorry... (neapolitańska mafia - przyp. red.). Widziałem ludzi przebaczających z serca mordercom” – dodaje.

Ksiądz Madonna jest także aktywny w mediach społecznościowych. Jego strona na Facebooku ma ponad 21 tys. obserwujących. Kapłan chętnie dzieli się swoimi różnymi inicjatywami jak np. zorganizowanie dla młodych parafian wieczornego jeżdżenia na rolkach.

Proboszcz z Neapolu zaznacza jednak, że „social media są ważne, ale nie mogą zastąpić wspólnoty. To ryzyko utraty wymiaru wspólnotowego Kościoła”.

Głoszenie na ulicy to styl Jezusa

Każdego roku ks. Michele organizuje w Neapolu spotkanie, które przyciąga tysiące osób. On sam przyznaje, że nie robi nic nadzwyczajnego. - Mój styl to nic innego jak styl Jezusa: ulica jest uprzywilejowanym miejscem Jego głoszenia. Nie oznacza to umniejszania miejsc świętych. Bycie samotnym w Kościele nie jest dobre – twierdzi ks. Madonna.

Źródło: avvenire.it / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Sermak SJ

Wydaje się, jakby równocześnie z rozwojem kultu Miłosierdzia Bożego podupadło nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa.

Tymczasem miłosierdzie jest najwyższą formą miłości i swoje źródło ma właśnie w boskim Sercu Jezusa.
Wyraża prawdę, że Bóg...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ksiądz od 18 lat spowiada na ulicy. „Nie mam ani chwili wolnej, kiedy tam jestem”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.