5 zdjęć, które pokazują, jak NAPRAWDĘ było na Woodstocku

5 zdjęć, które pokazują, jak NAPRAWDĘ było na Woodstocku
(fot. Dziurek / Shutterstock.com)
4 lata temu
przystanek Jezus / Między Ziemią a Niebem / wp.pl / kw

O tym, co się stanie, jeśli ktoś przyjdzie "podchmielony" do spowiedzi oraz o tym, co działo się podczas liturgii - mówią księża obecni na Przystanku Jezus.

1. Ks. Artur Godnarski, nagrany przez ekipę programu TVP "Między Ziemią a Niebem": - Nigdzie nie ma takiej szczerości, jak na przystanku Woodstock. Nawet jeśli ktoś przyjdzie podchmielony do namiotu (przystanka Jezus - przyp. DEON.pl), to i tak bardzo się szanujemy, co osobiście sobie bardzo cenię.

Na zdjęciu spowiada (rozmawia?) ks. Jacek Dziel:

2. Przystanek Jezus nie został zainicjowany po to, by kogoś piętnować lub nawracać na siłę, ale po to, by pokazać piękno Kościoła, w którym doświadcza się Bożej miłości.

Nie ma lepszego miejsca, by spotkać się z człowiekiem - mówił ks. Jacek Dziel, misjonarz miłosierdzia i ewangelizator Przystanku Jezus - Pan Bóg ma moc uzdrowić nawet te najtrudniejsze, najgorsze zranienia.

3. W wypowiedzi cytowanej przez opinie.wp.pl ks. Dziel powiedział, że "Przystanek Woodstock nie jest zgromadzeniem aniołów. Tu trafiają wszyscy. Także ludzie sponiewierani, z życiem potwornie zaplątanym".

Sprawowana tutaj liturgia to jest doświadczenie Chrystusa w poranionym człowieku, człowieku który jest zagubiony. - dodał misjonarz miłosierdzia - Czasami jest tak zaplątany w swoim życiu, że nie mam dla niego odpowiedzi, nawet nie mam odwagi, żeby zrobić tak i tak.

Bp Grzegorz Ryś sprawuje liturgię na Przystanku Jezus:

4. - Tu nie ma łatwych rozwiązań, ale ważne jest, że taki człowiek może tu przyjść i porozmawiać. Zobaczyć, że inne światło może w nim zabłysnąć. - mówił ks. Dziel - Cieszę się, że tu jestem. Nie jesteśmy tu po to, żeby się oceniać - stwierdził kapłan - ale po to, żeby szukać (…). Dajmy sobie szansę na to spotkanie.

5. - Bóg żyje, jest obecny w każdym człowieku, jest obecny na Woodstocku - mówiła Alicja, ewangelizatorka.

Zamiast zdjęcia, krótki, niesamowity filmik o nawróceniu:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John Powell SJ
19,53 zł
27,90 zł

Ile razy w swoim życiu zastanawiałeś się, gdzie jest Twoje szczęście?

Gdzie zwykle go szukasz? W akceptacji ze strony ukochanej osoby? W tym, jak wyglądasz? W nowym samochodzie albo remoncie domu? Jeśli naprawdę chcesz odnaleźć...

Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
25,94 zł
39,90 zł

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

5 zdjęć, które pokazują, jak NAPRAWDĘ było na Woodstocku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.