6 sposobów, jak rozeznać powołanie

6 sposobów, jak rozeznać powołanie
(fot. shutterstock.com / aj)
Piotr Kosiarski / DEON.pl

Masz przed sobą trudny wybór? Nie wiesz, jak odpowiedzieć na Boże powołanie?  Mamy dla ciebie 6 prostych sposobów, które mogą się okazać bardzo pomocne przy podejmowaniu trudnych decyzji.

1. Zadbaj o wypoczynek

To podstawa. Kiedy jesteśmy zabiegani i zmęczeni, podejmowanie decyzji może się okazać ponad nasze siły. Panując nad swoim czasem, będziesz miał poczucie, że jesteś w stanie wpłynąć także na swoje życie.

2. Nie zapominaj o modlitwie

DEON.PL POLECA

Zadbaj o dobrą relację z Panem Bogiem. Módl się tak często, jak to możliwe. Nie musisz za każdym razem odmawiać różańca. Wystarczy, że będziesz mieć w sobie pragnienie nieustannego bycia z Bogiem; w dobrych i złych chwilach. Poświęć codziennie pół godziny na bycie z Bogiem, a w twoim życiu zaczną się dziać cuda.

3. Pojedź w góry...

...lub po prostu pozwól sobie na spacer. Przebywanie na łonie przyrody pozwala złapać dystans do tego, co zajmuje naszą uwagę w zabieganej codzienności. Nic tak nie kieruje naszej uwagi ku Bogu, jak piękno Jego stworzenia. Można tego doświadczyć zwłaszcza w górach. Jeśli jednak nie możesz się tam wybrać, poświęć przynajmniej jeden dzień na totalne wyłączenie swojej aktywności zawodowej i towarzyskiej.

4. Pamiętaj, że Bóg chce twojego dobra

Nie może być inaczej. Jeśli Jezus daje ci pragnienia, to po to, byś dzięki nim stał się szczęśliwy. Bóg nie chce, byś robił coś dlatego, bo ktoś cię do tego zmusił lub dlatego, że "tak po prostu wyszło". Wtedy zawsze będziesz miał poczucie niedosytu i braku spełnienia. Dlatego rób to, co kochasz. Wtedy na pewno będzie to zgodne z wolą Boga i twoim powołaniem.

5. Nie podejmuj decyzji w skrajnych stanach emocjonalnych

Euforia i to, co potocznie nazywamy "dołkiem", to najgorsze momenty w rozeznawaniu. Nigdy nie podejmuj żadnych decyzji, kiedy jest albo "bardzo dobrze", albo "beznadziejnie". Poczekaj, aż będzie "normalnie".

6. Zamiast patrzeć na to, co stracisz, zwróć uwagę na to, co zyskasz

Każda decyzja oznacza straty; jeśli będziemy się na nich koncentrować, nigdy nie podejmiemy żadnego wyboru. Zamiast patrzeć na to, co możemy stracić, warto spojrzeć na korzyści, jakie płyną z naszej decyzji. Tak będzie o wiele prościej.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

6 sposobów, jak rozeznać powołanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.