91-latek nadal spełnia się jak jako szewc. Pomogli mu w tym internauci

91-latek nadal spełnia się jak jako szewc. Pomogli mu w tym internauci
Fot. depositphotos.com / Facebook
1 miesiąc temu
bydgoszcz.tvp.pl / kb

Swojego zawodu uczył się w trakcie drugiej wojny światowej i do dziś nie przestaje pracować pomimo 91 lat na karku. Przez pandemię stracił wielu klientów. Wtedy jednak sprawa ta została nagłośniona w internecie, dzięki czemu Józef Kania stał się szewcem rozpoznawalnym w całej Polsce, a i zleceń ponownie nie brakuje.

91-latek tworzy buty wielu rodzajów m.in męskie, żeńskie, czy nawet do tańca. "Lubię wyplatanie tych cholewek, szycie i robienie nowych butków, to jest moja taka pasja, to bym nie jadł, nie spał, tylko to robił – mówi Józef Kania, szewc z Torunia."

Józef Kani - szewc z ponad 70 letnim doświadczeniem

Józef Kania już od ponad 70 lat realizuje się w swojej pasji i pracy. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że zakład toruńskiego szewca zaczął świecić pustkami. Z pomocą do mężczyzny wyszli jego znajomi, którzy o szewskiej działalnośći 91-latka poinformowali na facebooku.

Internauci szybko zareagowali na opublikowany post, który udostępniło dwa tysiące użytkowników. Dzięki m.in temu zjawisku o szewcu z Torunia dowiedzieli się ludzie w całej Polsce. W pomoc zaangażowała się również jedna z warszawskich firm.

Obecnie jak przekonuje sam Józef Kania na jego usługi chętnych nie brakuje. "Teraz tak się nasiliła ta praca, że nie mogę sobie dać rady"- mówi szewc.

Źródło: bydgoszcz.tvp.pl / kb

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bł. Anna Katarzyna Emmerich
35,00 zł

Osiemnaście godzin, które wstrząsnęły światem. Okrucieństwo katów, wyszydzenie, pogarda ze strony podburzonego tłumu, opuszczenie, tchórzostwo Apostołów i Uczniów. Pasja według objawień mistyczki Anny Katarzyny Emmerich to niezwykle szczegółowy opis Męki Pańskiej, rozpisany na poszczególne godziny...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

91-latek nadal spełnia się jak jako szewc. Pomogli mu w tym internauci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.