91-latek nadal spełnia się jak jako szewc. Pomogli mu w tym internauci

91-latek nadal spełnia się jak jako szewc. Pomogli mu w tym internauci
Fot. depositphotos.com / Facebook
bydgoszcz.tvp.pl / kb

Swojego zawodu uczył się w trakcie drugiej wojny światowej i do dziś nie przestaje pracować pomimo 91 lat na karku. Przez pandemię stracił wielu klientów. Wtedy jednak sprawa ta została nagłośniona w internecie, dzięki czemu Józef Kania stał się szewcem rozpoznawalnym w całej Polsce, a i zleceń ponownie nie brakuje.

91-latek tworzy buty wielu rodzajów m.in męskie, żeńskie, czy nawet do tańca. "Lubię wyplatanie tych cholewek, szycie i robienie nowych butków, to jest moja taka pasja, to bym nie jadł, nie spał, tylko to robił – mówi Józef Kania, szewc z Torunia."

Józef Kani - szewc z ponad 70 letnim doświadczeniem

Józef Kania już od ponad 70 lat realizuje się w swojej pasji i pracy. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że zakład toruńskiego szewca zaczął świecić pustkami. Z pomocą do mężczyzny wyszli jego znajomi, którzy o szewskiej działalnośći 91-latka poinformowali na facebooku.

Internauci szybko zareagowali na opublikowany post, który udostępniło dwa tysiące użytkowników. Dzięki m.in temu zjawisku o szewcu z Torunia dowiedzieli się ludzie w całej Polsce. W pomoc zaangażowała się również jedna z warszawskich firm.

DEON.PL POLECA


Obecnie jak przekonuje sam Józef Kania na jego usługi chętnych nie brakuje. "Teraz tak się nasiliła ta praca, że nie mogę sobie dać rady"- mówi szewc.

Źródło: bydgoszcz.tvp.pl / kb

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bł. Anna Katarzyna Emmerich

Osiemnaście godzin, które wstrząsnęły światem. Okrucieństwo katów, wyszydzenie, pogarda ze strony podburzonego tłumu, opuszczenie, tchórzostwo Apostołów i Uczniów. Pasja według objawień mistyczki Anny Katarzyny Emmerich to niezwykle szczegółowy opis Męki Pańskiej, rozpisany na poszczególne godziny...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

91-latek nadal spełnia się jak jako szewc. Pomogli mu w tym internauci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.