Autobus przerobiony na komfortowe mobilne schronisku dla bezdomnych? To możliwe!

Autobus przerobiony na komfortowe mobilne schronisku dla bezdomnych? To możliwe!
(fot. buses4homeless.org)
holistic.news / df

To jeden ze słynnych, londyńskich piętrowych autobusów, przekształcony w schronisko dla bezdomnych - podaje portal holistic.news.

Autorem pomysłu przekształcenia wycofanych z użytku miejskich autobusów na mobilne schroniska dla bezdomnych jest Dan Atkins. Zainspirowało go do tego, gdy zobaczył, jak jego przyjaciel śpi w luku bagażowym. Założył organizację Buses4Homeless. Pierwsze cztery autobusy już zostały przekształcone w schroniska. Przekazała je firma transportowa Stagecoach. Każdy jest przystosowany dla dwudziestu osób. Są w nich miejsca do spania, gotowania, odpoczynku, a także szkoleń, w których osoby w kryzysie bezdomności będą mogły poprawić swoje możliwości na rynku pracy.

"Najważniejszą rzeczą dla każdego bezdomnego jest nocleg" - mówi Atkins, cytowany przez holistic.news. - "W Londynie brakuje łóżek w schroniskach, a mieszkania pozostają zbyt drogie i dla wielu nieosiągalne".

Portal opisuje także historię Jamesa, który w 2018 roku musiał uciekać ze swojego mieszkania z powodu gróźb sąsiada - handlarza narkotyków. "Jeśli dziś obejrzysz wiadomości, to zobaczysz, że każdy bezdomny będzie przedstawiony jako narkoman albo żebrak. Moja sytuacja dowodzi jednak, że możesz jednego dnia pracować z bezdomnymi na ulicy, a drugiego znaleźć się po drugiej stronie" - mówi. Pomysł mobilnych autobusów wskazuje jako walkę ze stereotypami.

Przeczytaj cały artykuł na holistic.news >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Skomentuj artykuł

Autobus przerobiony na komfortowe mobilne schronisku dla bezdomnych? To możliwe!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.