Dzieci odpowiedziały na pytanie: "co was różni?" [WIDEO]

Dzieci odpowiedziały na pytanie: "co was różni?" [WIDEO]
(fot. facebook.com/TheIndependentOnline)
facebook.com/TheIndependentOnline / jp

Lubisz tańczyć czy wolisz pływać? Możesz chodzić czy poruszasz się na wózku inwalidzkim? Różnorodność to prawdziwe bogactwo. Zobacz, jak swobodnie opowiadają o tym dzieci.

Co sprawia, że jesteśmy rożni? Dwie dziewczynki, jedna z nich siedzi na krześle, druga na wózku inwalidzkim. Ta pierwsza mówi: "lubię sos pomidorowy, ale nie tak bardzo jak kocham Lucy".

Dwóch chłopców zastanawia się jak odpowiedzieć na pytanie, po chwili jeden z nich patrzy na buty i mówi: "mam mniejsze buty niż on".

Dwie dziewczynki, jedna niepełnosprawna intelektualnie. Mówią o tym, że każda z nich lubi jeść co innego: pierwsza frytki, druga sushi.

Obejrzyjcie film:

Film pokazuje proste różnice między ludźmi: umiejętności (gimnastyka, pływanie, taniec), upodobania i różnice fizyczne. Dzieci nie mówią o tym, że różni je choroba, kolor skóry lub pochodzenie. Prawdopodobnie nie nauczyły się, że to są jakieś istotne rzeczy.

Na końcu filmu pojawiają się dwie kluczowe myśli: "Jeśli chodzi o różnice, dzieci widzą je inaczej" i "Wszyscy są mile widziani".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzieci odpowiedziały na pytanie: "co was różni?" [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.