Emerytowany agent FBI pracuje jako kierowca autobusu szkolnego

Emerytowany agent FBI pracuje jako kierowca autobusu szkolnego
Michael Mason pracował wczesniej w strukturach FBI (cbsnews.com/news/pl.depositphotos.com)
1 miesiąc temu
cbsnews.com/Youtube/dm

Michaela Masona jest kierowcą autobusu. Nie jest to jednak jego pierwsza praca. Mężczyzna pracował wcześniej w strukturach FBI, gdzie - jak sam podkreśla - był odpowiedzialny na działania prawie połowy wszystkich pracowników tej struktury.

- Zrobiłem już kilka ważnych rzeczy w życiu, ale wiecie co? To, co robię teraz też jest ważne - mówi Michael Mason, który przez wiele lat był zastępcą dyrektora wykonawczego FBI. Po 23 latach pracy przeszedł na emeryturę. Jednak w przeciwieństwie do wielu emerytów, mężczyzna nie siedzi w domu i nie odpoczywa. Rozpoczął nową pracę jako kierowca autobusu w hrabstwie Chesterfield w stanie Wirginia.

Wg ogólnokrajowego badania ponad połowa amerykańskich okręgów szkolnych zgłasza niedobory kierowców autobusów szkolnych.

Kiedy Mason dowiedział się o braku takich kierowców  w jego okolicy i postanowił zaangażować się w sprawę. - Kiedy wybuchła pandemia, było tak wielu ludzi, którzy robili tak wiele dodatkowych rzeczy. Stwierdziłem, że ja też mogę coś zrobić - mówi były agent FBI.

(cbsnews.com/news/pl.depositphotos.com)(cbsnews.com/news/pl.depositphotos.com)

Być może dla wielu osób bycie kierowcą autobusu szkolnego nie jest szczególnym osiągnięciem zawodowym, jednak były agent FBI traktuje swoją pracę poważnie.  - Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby każdy dzieciak był bezpieczny - mówi Mason.

Mężczyzna ma nadzieję, że jego zainspiruje swoją postawą innych. Jak dodaje, wierzy, że małe gest mogą zmienić świat.

Sprawę opisał CBSNEWS.

cbsnews.com/Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Emerytowany agent FBI pracuje jako kierowca autobusu szkolnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.