Francja: niepełnosprawna dziewczyna została pogodynką [WIDEO]

Francja: niepełnosprawna dziewczyna została pogodynką [WIDEO]
(fot. France 2)
4 lata temu
facebook.com/soutienamelaniesegard/ FRANCE 2 / kw

Spełniło się marzenie 21-letniej Melanii. Została "Miss Meteo" państwowej francuskiej telewizji. Dziewczyna jest niepełnosprawna, żyje z zespołem Downa.

"Jestem inna, ale chcę pokazać wszystkim, że potrafię wiele" - napisała na Twitterze. Jej post polubiło setki tysięcy osób. O Melanii mówi cała Francja!

Zobaczcie, jak Melanie występuje na żywo w programie FRANCE 2 (od 1:30 filmu):
Melania Segard wystąpiła w telewizji dzięki ogromnej pracy, którą wykonała, by nauczyć się prezentować prognozę pogody. Niestety jej niepełnosprawność nie pozwala na to, by nauczyła się płynnie czytać (i pisać). 
W opublikowanym dzisiaj komentarzu, kard. Christoph Schonborn napisał, że Melania jest jednym ze znaków, że podejście świata do osób z zespołem Downa "powoli się zmienia", choć cały czas 90 procent nienarodzonych dzieci z syndromem Downa jest abortowanych.
"Ale coraz więcej par decyduje się urodzić dzieci z syndromem Downa. Bo jest to ich upragnione dziecko" - napisał kard. Schonborn - "Dwie zaprzyjaźnione rodziny mają dzieci z syndromem Downa. Zarówno rodzice, jak i rodzeństwo, są zgodni: te dzieci są ich promykami światła. Bo te dzieci wprowadzają tak wiele życia i serdeczności do każdej rodziny!"
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Francja: niepełnosprawna dziewczyna została pogodynką [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.