Gimnastyczka i modelka z zespołem Downa, dla której niemożliwe nie istnieje

Gimnastyczka i modelka z zespołem Downa, dla której niemożliwe nie istnieje
(fot. youtube.com/Barcrotf TV)
2 lata temu
kobieta.pl / forbes.com / ms

Lekarze postawili jednoznaczną diagnozę - przez obniżone napięcie mięśniowe Chelsea miała nigdy nie być w stanie osiągnąć dobrej sprawności fizycznej, tymczasem dziewczyna udowodniła, jak bardzo się mylili.

Chelsea urodziła się z zespołem Downa, przed ukończeniem drugiego roku życia była niezdolna do podjęcia samodzielnej próby chodzenia ze względu na zdiagnozowane u niej obniżone napięcie mięśniowe. Rozwój fizyczny zawsze kosztował dziewczynę wiele wysiłku. Jednak dzięki determinacji rodziców, którzy stale namawiali ją do udziału w róźnych aktywnościach, odkryła, jak wielką przyjemność sprawia jej sport, zwłaszcza gimnastyka.
Ciężka praca zaoowcowała zdobyciem w gimnastyce czterokrotnie mistrzowskiego tytułu w skali kraju oraz dwukrotnie na szczeblu międzynarodowym. 
Po pasmie zwycięstw młoda gimnastyczka zdecydowała spełnić swoje największe marzenie o zostaniu modelką. Jednak droga do osiągnięcia tego sukcesu okazała się znacznie trudniejsza niż wieloktorne mistrzostwo. Co stało na przeszkodzie? Ludzie. Chelsea odbijała się od jednej agencji do drugiej, ciągle słysząc, że na rynku mody nie mam miejsca na modelkę z niepełnosprawnością. Młoda zawodniczka była zbyt zdeterminowana, by tak łatwo odpuścić.
Upór się opłacił - w 2016 roku dziewczyna wraz z innymi niepełnosprawnymi sportowcami wzięła udział w kampanii jednej ze znanych na świecie marki odzieżowej. Po tym wydarzeniu pojawiły się kolejne propozycje współpracy. Chelsea wzięła udział w nowojorskim pokazie mody, została także twarzą kampanii jednej z bieliźniarskich marek. Stale współpracuje z agencją wspierającą modelki, które odbiegają od standardowych wyobrażeń o pięknie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Loving my new highlights ???? Maryam from Cut and Beyond you are the best ????

Post udostępniony przez Chelsea Werner (@showtimewerner)

Chelsea mówi o sobie, że jest bardzo pozytywną osobą, ale także upartą i ciężko pracuje na to, żeby być kim jest teraz. Zanzacza przy tym, że żadna przeszkoda nie potrafi jej ograniczyć. Podkreśla, że wiele zawdzięcza swoim rodzicom, którzy wychowali ją w taki sposób, że czuje się ze sobą bardzo dobrze. 
Praca przed kamerą jej nie stresuje, wręcz przeciwnie, dziewczyna uwielbia pozować. Gdy tylko staje przed kamerą lub publicznością - jak sama mówi - jest w swoim najlepszym wydaniu. Stąd też wziął się jej przydomek "showtime", którym posługuje się choćby na Instagramie. Jest też wielką miłośniczką podróżowania. Dzięki pracy w modelingu podróżuje po różnych zakątkach świata. Pierwszy spot reklamowy, w którym występowała, kręcony był na Kubie.
Pytana o to, jak czuje się będąc wzorem do naśladowania, odpowiada, że to kocha. Dawanie ludziom nadziei i inspirowanie ich sprawia, że Chelsea jest dumna z siebie i szczęśliwa. 
Obejrzyj film o tej uzdolnionej 26-latce:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Gimnastyczka i modelka z zespołem Downa, dla której niemożliwe nie istnieje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.