W sesji wystąpiła 3-letnia polska dziewczynka z zespołem Downa. "Jest wyjątkowa"

W sesji wystąpiła 3-letnia polska dziewczynka z zespołem Downa. "Jest wyjątkowa"
(fot. materiały prasowe)
2 lata temu
kobieta.onet.pl / jp

"Chcielibyśmy prosić wszystkich rodziców, aby uczyli swoje dzieci od najmłodszych lat tolerancji dla różności" - mówią tata i mama Lenki.

Rodzice dziewczynki przyznają, że "jest to duże wyróżnienie", rozmawiając z Onet.pl. Dotychczas informowaliśmy o podobnych kampaniach poza Polską, teraz w końcu nastąpił przełom. Lenka wystąpiła w sesji zdjęciowej marki odzieżowej dla dzieci 5.10.15.

>> "Moja córka nie jest downem. Ma zespół Downa. Widzisz różnicę?"

Mówią: "dla każego rodzica, który posiada dziecko z niepełnosprawnością wiele znaczy otrzymanie akceptacji wśród społeczeństwa". 3-letnia Lenka ma starszą siostrę Zosię, lubi spędzać z nią czas, jest bardzo otwarta. Czasem starsze dzieci pytają "czemu masz takie oczka?", rodzice tłumaczą wtedy, że "ma dodatkowy chromosom, więc jest wyjątkowa".

W tym roku idzie do przedszkola, rodzice dziewczynki przyznają, że w związku z tym mają do załatwienia sporo dodatkowych formalności. Zapytani o to, co chcieliby powiedzieć rodzicom zdrowych dzieci, odpowiadają: "Chcielibyśmy prosić wszystkich rodziców, aby uczyli swoje dzieci od najmłodszych lat tolerancji dla różności. Pokazywania świata w różnych jego odcieniach. Nie udawajmy, że takich problemów społecznych jak niepełnosprawność nie ma".

Na koniec dodają, że to, na czym im najbardziej zależy, to na tym, żeby inni traktowali Lenę zwyczajnie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

W sesji wystąpiła 3-letnia polska dziewczynka z zespołem Downa. "Jest wyjątkowa"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.