Kasia zostawiła pracę w banku i otworzyła schronisko na szlaku Camino. "Czuję, że to moje powołanie"

Kasia zostawiła pracę w banku i otworzyła schronisko na szlaku Camino. "Czuję, że to moje powołanie"
(fot. facebook.com/pg/albergue.eltexu)
stacja7.pl / youtube.com / jb

Swoje własne Camino przeszła dzięki innym pielgrzymom. Kiedy chciała zrezygnować, oni przekonywali ją, że da radę. Jest pierwszą Polką, która prowadzi schronisko dla pielgrzymów.

Jej historia została opisana na portalu stacja7.

DEON.PL POLECATrzy lata temu zrezygnowała z pracy w banku i wyruszyła do Santiago de Compostela. Była przekonana, że da radę codziennie pokonywać 25 kilometrów. Jak wspomina: "Był marzec, zimno, trasy ciężkie, bo w górach. Po 3 dniach chciałam rezygnować".

Mówi: "Podczas mojego wędrowania zrodził się pomysł, żeby prowadzić takie miejsce. Oczywiście od pomyślenia do zrobienia minęło trochę czasu, ale od zeszłego roku (przyp. red. - 2018 r.) jestem tutaj i prowadzę to miejsce, do którego was serdecznie zapraszam".

Ayer conoci dos chicas polacas, una vive en Mexico y la otra en Poznań. Son amigas y estan haciendo camino juntas por...

Opublikowany przez Albergue ElTexu Środa, 25 kwietnia 2018

Nie potrafiła mówić po hiszpańsku, nie miała żadnych nieruchomości do zagospodarowania, dlatego zaczęła od kursu hiszpańskiego. Po półtora roku dostała informację, że jedno ze schronisk szuka kogoś do prowadzenia go. Niedługo później razem ze swoimi przyjaciółmi rozpoczęła remont, w marcu 2018 roku wszystko było gotowe.

La mas grande flecha en el camino en nuestro garage:)

Opublikowany przez Albergue ElTexu Środa, 18 lipca 2018

- Nie żałuję. Ludzie, których spotykam dzięki prowadzeniu tego domu są niezwykli. Gotując im, piorąc, słuchając ich opowieści czuję, że jestem wreszcie na swoim miejscu! - mówi Kasia Gmyrek.

Na początku wszystkim zajmowała się sama, dzisiaj do pomocy ma dwie wolontariuszki. Podkreśla, że to jej powołanie. Działalność schroniska "El Texu" można obserwować na Facebooku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Pilarz

Nowe, zaktualizowane wydanie najdokładniejszego i najbardziej kompletnego polskiego przewodnika po Camino de Santiago

Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint Jean Pied-de-Port do Santiago de Compostela. Pozwala także...

Skomentuj artykuł

Kasia zostawiła pracę w banku i otworzyła schronisko na szlaku Camino. "Czuję, że to moje powołanie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.