Kiedyś chciała ze sobą skończyć, dzisiaj ratuje życie innym i inspiruje do zmian

Kiedyś chciała ze sobą skończyć, dzisiaj ratuje życie innym i inspiruje do zmian
(fot. facebook.com/paige.hunter)
3 lata temu
facebook.com/paige.hunter / jp

- Pamiętam, jak stałam na krawędzi mostu i myślałam o tym, co robię. Nie chciałam umierać. Chciałam tylko przestać odczuwać ból. Nie mogłam poradzić sobie z moją przeszłością - opowiada.

Paige Hunter miała 18 lat, cierpiała na depresję od 14. roku życia. Poszła na most, żeby skończyć ze swoim życiem, ale zrezygnowała,, kiedy znalazła tam wiele kolorowych karteczek z pozytywnymi myślami.

Wspomina tamten moment: "Pamiętam, jak stałam na krawędzi mostu i myślałam o tym, co robię. Nie chciałam umierać. Chciałam tylko przestać odczuwać ból. Nie mogłam poradzić sobie z moją przeszłością".

>> Moja depresja nie była dziełem szatana

Wstydziła się swojej przeszłości, czuła, że jej życie jest niewiele warte. Dzisiaj wie, że była w błędzie: każde życie jest cenne i każdy z nas jest wart o wiele więcej niż myśli. Teraz nie zgadza się na to, żeby przeszłość określała jej przyszłość.

Anonymous post I want to say a massive THANKYOU!! to the young girl paige hunter for not only saving one life but for...

Opublikowany przez Sunderlandnow Niedziela, 8 lipca 2018

- Kiedy zastanawiasz się, czy warto żyć, to jest przerażające i pełne samotności doświadczenie. Nie chciałam, żeby inni czuli coś podobnego - opowiada Paige.

>> Jak popełnić samobójstwo?

Po kilku latach postanowiła pomóc kolejnym ludziom w podobny sposób. Na moście umieściła 40 karteczek, licząc na to, że odwiodą one samobojców od drastycznej decyzji. Kiedy je przyczepiała, podchodzili do niej ludzie i opowiadali swoje historie. Powtarzała im, że wszystko będzie dobrze.

Na kartkach umieściła różne myśli, m. in.: "Be strong, because things will get better. It may be stormy now, but it never rains forever", to znaczy - bądź silny, ponieważ wszystko będzie dobrze. Teraz jest trudno (burzliwie), ale deszcz w końcu przestaje padać".

Opublikowany przez Paige Hunter Piątek, 6 lipca 2018

"You have the power to say: this is not how my story will end", to znaczy: Masz siłę, żeby powiedzieć: nie tak ma zakończyć się moja historia.

Opublikowany przez Paige Hunter Sobota, 30 czerwca 2018

"The world is much better with you in it", czyli Świat będzie o wiele lepszy razem z tobą.

Opublikowany przez Paige Hunter Sobota, 30 czerwca 2018

Nieraz docierają do niej głosy ludzi, że dzięki tym kartkom zrozumieli, że ktoś inny też był kiedyś w podobnej sytuacji i że wszystko może się polepszyć. To daje im nadzieję na przyszłość.

 * * *

Samobójstwo nie jest jakimkolwiek wyjściem. Jeśli masz takie myśli lub nie możesz sobie poradzić z chorobą, a może jest w twoim otoczeniu osoba, której chcesz pomóc - skorzystaj z tych źródeł, szukając pomocy:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kiedyś chciała ze sobą skończyć, dzisiaj ratuje życie innym i inspiruje do zmian
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.