Ksiądz napisał powieść fantasy, żeby uratować życie dziewięciolatka

Ksiądz napisał powieść fantasy, żeby uratować życie dziewięciolatka
(fot. unsplash.com / archiwum prywatne)
zrzutka.pl / fundacjacoradcor.org / df

Dochód z każdego egzemplarza to wsparcie w walce o zdrowie chorego na serce chłopca. Jak możesz pomóc?

Kamil Kozaczuk jest dziewięciolatkiem pełnym życia i energii, który urodził się z poważną wadą serca. Jego wielką pasją jest piła nożna, a największym idolem - Paulo Dybala. Wielkim marzeniem chłopca jest bycie piłkarzem. Niestety - na razie każdy mecz jest dla niego ogromną trudnością. Poza tym, uwielbia muzykę i ćwiczy na zajęciach w szkolnym kole teatralnym.

Chłopiec nie poddaje się i - mimo trudności - żyje na sto procent.

Ksiądz napisał powieść fantasy, żeby uratować życie dziewięciolatka - zdjęcie w treści artykułu

Co ma z tym wspólnego książka?

"Bunt" to literacki debiut ks. Tomasza Metelicy - mieszkającego na co dzień w Rzymie kapłana. To książka, która powstała z potrzeby serca i stała się inspiracją, by pomagać innym. Autor zrzekł się praw autorskich do niej i cały zysk ze sprzedaży chce przekazać na leczenie Kamila. Powołana do życia Fundacja CorAdCor uruchomiła zbiórkę na wydanie powieści.

O czym jest "Bunt"?

To, jak mówi opis na stronie fundacji, pierwsza część czterotomowej sagi i "jest opowieścią o tajemniczym wędrowcu i pewnej rodzinie, których losy niespodziewanie się splatają… Rafael, bo takie imię nosi przybysz, wzbudza niemałe zainteresowanie żołnierzy w miejscowej gospodzie. Po starciu z nimi opuszcza wioskę, rezygnując z noclegu w karczmie, jednak miejscowy farmer z jakiegoś powodu postanawia zatrzymać nieznajomego pątnika i przyjąć go pod swój dach. Wędrowiec, nie spodziewając się takiego gestu po kłótni z żołnierzami, przyjmuje zaproszenie i udają się razem do prostej, wiejskiej chaty."

TUTAJ możecie wesprzeć wydanie książki i pomóc Kamilowi >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ksiądz napisał powieść fantasy, żeby uratować życie dziewięciolatka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.